Кривой Рог новости
Ефективність роботи і підзвітність мера за спостереженнями ОПОРИ
25.07.2011 23:21 | Власть

Ефективність роботи і підзвітність мера за спостереженнями ОПОРИ

4. Ефективність роботи і підзвітність мера - (частина піврічного звіту ОПОРИ)

З метою визначення пріоритетних тем для розвитку громади, вирішення проблем у сфері соціально-економічного та гуманітарного розвитку з 1 по 8 жовтня у Кривому Розі проведено експертне опитування.

В ході експертного опитування його учасники склали рейтинг найактуальніших проблем міста в соціально-економічній та гуманітарній сферах, на розв’язання котрих повинні бути спрямовані дії та зусилля новообраної влади.

Рейтинг основних проблем міста Кривого Рогу в соціально-економічній сфері

Проблематика

Рейтинг

1

Сприяння розвитку малого бізнесу

4,7

2

Вирішення питань збирання, транспортування та утилізації відходів

4,5

3

Реформування ЖКГ

4,2

4

Підтримка та розвиток парків, зелених зон у місті

3,8

5

Будівництво та експлуатація доріг місцевого значення

3,7

6

Реалізація заходів із боротьби з безробіттям в громаді

3,6

7

Ремонт та розбудова інфраструктури (тепломережі, паркінги)

3,4

8

Залучення приватних інвестицій в економічний розвиток громади

3,1

9

Реформування системи муніципального транспорту

2,9

Відповідно, найактуальнішими експерти вважають проблеми розвитку малого бізнесу та інфраструктури міста, її модернізацію. Зокрема, сприяння розвитку малого бізнесу, збирання, транспортування та утилізації відходів,питання реформування ЖКГ, підтримка та розвиток парків, зелених зон у місті,будівництва та експлуатації доріг місцевого значення.

Рейтинг основних проблем міста Кривого Рогу в гуманітарній сфері

Проблематика

Бал

1

Покращення рівня шкільної освіти, модернізація шкіл, комп’ютеризація, оновлення матеріально-технічної бази

4,4

2

Забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази

3,8

3

Забезпечення позашкільного дозвілля молоді (відкриття гуртків, муніципальних клубів)

3,4

4

Заходи з реабілітації людей з особливими потребами та забезпечення для них повноцінної інфраструктури (наприклад, пандуси)

3,4

5

Реалізація заходів із соціального захисту та соціального забезпечення дітей, молоді, жінок, сім’ї, інших категорій населення (соціальні програми)

3,3

6

Підтримка та розвиток бібліотек (обласних спеціалізованих, для дітей та юнацтва)

3,1

7

Надання спеціалізованої медичної допомоги, організація санаторно-курортних, науково-медичних закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності

2,9

8

Реалізація культурно-мистецьких програм та інших заходів муніципального значення

2,9

В гуманітарній сфері найактуальнішими, вирішення котрих входить до компетенції місцевої влади, є питання, пов’язані з реформуванням системи освіти (дошкільної, середньої) та реалізацією соціальних програм. Зокрема: покращення рівня шкільної освіти, модернізація шкіл, комп’ютеризація, оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази. Актуальними є також заходи з реабілітації людей з особливими потребами та забезпечення для них повноцінної інфраструктури (наприклад, пандуси).

Загальна ефективність роботи

В ході експертного опитування, що проводилося з 17 лютого по 3 березня 2011р. в місті Кривому Розі, визначено рівень ефективності діяльності міського голови у формуванні та впровадженні місцевої політики, визначенні пріоритетів діяльності в соціально-економічній та гуманітарній сферах через 100 днів після обрання на посаду. Одним із завдань опитування була оцінка прозорості та відкритості міського голови, характеристика залучення громади до процесів формування та реалізації місцевої політики.
Участь у дослідженні взяли 32 місцевихексперти, зокремапредставники восьми неурядовихгромадськихорганізацій, восьми ЗМІ, восьми бізнесових структур та вісімпрацівниківосвіти. Опитуванняпроводилося шляхом анонімногоанкетування.

Ефективність роботи міського голови в соціально-економічній та гуманітарній сферах.

Загалом, згідно з результатами опитування, відносна більшість експертів вважає, що діяльність міського голови в соціально-економічній сфері не була ефективною. Так, тільки 7 % впевнені, що вона мала ефективний характер, 17 % вважає, що скоріше ефективний, ніж ні. Натомість, 23 % респондентів зазначили, що діяльність міського голови в соціально-економічній сфері була неефективною. Найбільша кількість опитаних (53 %) вагається з відповіддю, що може свідчити про брак інформації для оцінки ефективності діяльності мера.

Думки експертів щодо оцінки ефективності діяльності міського голови в гуманітарній сфері фактично розділилися навпіл. Тому складно однозначно оцінити рівень цієї ефективності. Так, 7 % опитаних вказують, що вона була ефективною, 48 % вважає, що скоріше так, ніж ні, 37 % – що діяльність в гуманітарній сфері не була ефективною, 23 % учасників дослідження вагається з відповіддю.

Взаємини між міським головою та міською радою
Результати опитування свідчать: більшість експертів вважає, що конфлікту між міським головою та міською радою в місті немає. Зокрема, жоден з респондентів не вказує на його існування. Тільки 3 % впевнені, що сьогодні такий конфлікт скоріше є. У той же час 20% вказали, що його скоріше немає, чітко впевнені в цьому – 74%. 3% вагалися з відповіддю.

Ініціативи міського голови в соціально-економічній та гуманітарній сферах.

Протягом кампанії виборів до місцевих рад у жовтні 2010 року з метою визначення пріоритетних тем для розвитку громади, вирішення проблем у сфері соціально-економічного та гуманітарного розвитку з 1 по 8 жовтня в КривомуРозі було проведено експертне опитування.

В ході опитування експерти визначили найактуальніші проблеми громади в соціально-економічній та гуманітарній сферах міста.

Найактуальнішими експерти вважають такі соціально-економічні проблеми:
- сприяння розвитку малого бізнесу;
- збирання, транспортування та утилізація відходів;
- питання реформування ЖКГ;
- підтримка та розвиток парків, зелених зон у місті;
- будівництва та експлуатації доріг місцевого значення.

В гуманітарній сфері найактуальнішими виявилися питання, пов’язані з реформуванням системи освіти (дошкільної, середньої) та реалізацією соціальних програм:
- покращення рівня шкільної освіти, модернізація шкіл, комп’ютеризація, оновлення матеріально-технічної бази;
- забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази;
- заходи з реабілітації людей з особливими потребами та забезпечення для них повноцінної інфраструктури (наприклад, пандуси);
- Забезпечення позашкільного дозвілля молоді (відкриття гуртків, муніципальних клубів);
- Реалізація заходів із соціального захисту та соціального забезпечення дітей, молоді, жінок, сім’ї, інших категорій населення (соціальні програми).

Як продемонструвало порівняння пріоритетів розвитку для громади в соціально-економічній та гуманітарній сфері, визначених у жовтні експертами з діяльністю мера протягом 100 днів, у багатьох випадках при формуванні політики місцевого розвитку діяльність міського голови була скоріше анонсуванням намірів вирішення проблем.

У значній кількості відповідей експерти вказували, що діяльність не відбувалася. Так, 57 % респондентів переконані, що не відбувалося нічого у реформуванні ЖКГ, 50 % – у сприянні розвитку малого бізнесу.

Позитивно оцінено діяльність щодо вирішення питань збору, транспортування, утилізації та знешкодження відходів. Так, 47 % респондентів вважають, що робота проводиться, 43 % впевнені, що також відбувається діяльність щодо підтримки та розвитку парків, зелених зон у місті.

В гуманітарній сфері заслуговує на увагу чимала кількість тих, хто вагався з оцінкою, що може вказувати на брак інформації.
60 % впевнені у бездіяльності щодо забезпечення позашкільного дозвілля молоді (відкриття гуртків, муніципальних клубів).

№ з/п

Проблематика

Так

Можна говорити скоріше про наміри реалізації політики

Ні

Ця тема взагалі
не актуальна для міського голови

Складно відповісти

Соціально-економічна сфера

 

 

 

 

 

1

Реформування ЖКГ

7 %

33 %

57 %

0 %

3 %

2

Сприяння розвитку малого бізнесу

13 %

13 %

50 %

7 %

17 %

3

Будівництво та експлуатація доріг місцевого значення

24 %

33 %

33 %

0 %

10 %

4

Вирішення питань збору, транспортування, утилізації та знешкодження відходів

47 %

13 %

40 %

0 %

0 %

5

Підтримка та розвиток парків, зелених зон у місті

43 %

27 %

23 %

0 %

7 %

Гуманітарна сфера

 

 

 

 

 

1

Покращення рівня шкільної освіти в громаді, модернізація шкіл, комп’ютеризація, оновлення матеріально-технічної бази

37 %

30 %

20 %

0

13 %

2

Забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази

20 %

33 %

30 %

0

17 %

3

Забезпечення позашкільного дозвілля молоді (відкриття гуртків, муніципальних клубів)

17 %

13 %

60 %

3 %

7 %

4

Реалізація заходів із соціального захисту та соціального забезпечення дітей, молоді, жінок, сім’ї, інших категорій населення

20 %

23 %

30 %

0

27 %

5

Заходи з реабілітації людей з особливими потребами та забезпечення для них повноцінної інфраструктури (наприклад, пандуси)

23 %

47 %

3 %

0 %

27 %

 

Рівень прозорості політики, консультації з громадою у сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем.

У більшості випадків експерти вказують, що консультації з громадою у сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем не проводилися. Тільки 13 % учасників опитування вважають, що вони відбувалися, 13 % – що скоріше проводилися. У той же час, більшість респондентів (47 %) впевнені, що консультації скоріше не проводяться, 10 % вважають, що консультацій зовсім не було. 17 % вагалися з відповіддю.

Більшість учасників дослідження, даючи оцінку рівню прозорості політики, яку проводив міській голова протягом 100 днів з моменту обрання на посаду, переважно визначали її як непрозору. Так, тільки 3 % експертів вважає її цілком прозорою, в основному прозорою – 27 %. Скоріше непрозорою її вважають 40 %, 23 %респондентів висловили переконання у чіткий непрозорості відповідної політики. 7 % вагалися із відповіддю.

Формат консультацій з громадою протягом 100 днів  

Судячи з відповідей експертів, у місті використовуються різні форми консультування з громадою щодо місцевої політики. Найчастіше, на їхню думку, мер використовував формат проведення прес-конференцій з інформування про діяльність – 73 %, організацію та проведення громадських слухань –40 %, оприлюднення проектів рішень міського голови на сайті міської ради – 60 %, оприлюднення звітів про діяльність міського голови – 57 %.
Проте кількість респондентів, яким було складно відповісти на поставлене запитання, може опосередковано свідчити про певний брак інформації щодо форматів консультацій мера та громади як з боку мера, так і з боку ОГС.

№ з/п

Формат консультацій

Так

Ні

Можна говорити лише про анонсування намірів

Складно відповісти

1

Організація та проведення громадських слухань

40 %

20 %

27 %

13 %

2

Оприлюднення проектів рішень міського голови на сайті міської ради для обговорення громадою

60 %

13 %

20 %

7 %

3

Проведення регулярних консультацій міського голови з організаціями громадянського суспільства та мешканцями громади щодо місцевої політики в різних суспільно-важливих сферах

16 %

37 %

20 %

27 %

4

Оприлюднення звітів про діяльність міського голови

57 %

20 %

13 %

10 %

5

Ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах місцевого самоврядування

13 %

37 %

10 %

40 %

6

Включення представників організацій громадянського суспільства до складу комісій, робочих органів, які опікуються формуванням політики при міському голові

20 %

33 %

10 %

37 %

7

Проведення прес-конференцій з інформування про діяльність міського голови

73 %

10 %

 

17 %

8

Участь міського голови у заходах громадських організацій

37 %

23 %

17 %

23 %

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация