Кривой Рог новости
США, дефолту бути чи не бути
27.07.2011 09:22 | Экономика

США, дефолту бути чи не бути

Проблема дефолту в США, про яку можуть оголосити 2 серпня, обговорюється вже навіть в українській глибинці. Люди побоюються, що долар (в якому ми за роки незалежності звикли тримати свої заначки на «чорний день») відразу впаде. Що робити: здавати бакси і скуповувати євро, золото, швейцарські франки (вони, до речі, зараз різко зросли в ціні)? Або не турбуватися?

Доки більшість експертів стверджують, що американські політики все-таки зуміють домовитися.

Так, заступник голови правління банку «Фінанси та кредит" Сергій Борисов вважає, що питання дефолту США надто роздутий. «Максимум мова буде йти про технічний дефолт, і те вибірковому, - це означає, що з якихось випусків цінних паперів не будуть вчасно виплачені відсотки. Тим, хто боїться, що долар впаде, ми готові продавати все, що вони захочуть, хоч франки, хоч ієни. Але чи є в цьому сенс? Я не раджу позбавлятися від доларів - тоді треба радити позбуватися всіх валют. На сьогодні жодне вкладення коштів не є порятунком, навіть ціна на золото роздута штучно ».

На думку керівника FOREX CLUB Миколи Івченка, якщо США дефолт оголосять, то долар до євро впаде з 1,45 до 1,5 (готівковий євро виросте з 11,63 до 12-12,05 грн.). «Але народ і бізнес все одно ще довго не підуть від долара. У нас більшість валютних потоків йдуть в доларах, експорт зав'язаний на доларі. Щоб пішли від нього, долар повинен впасти щонайменше на 10%. Але це навряд чи. Думаю, він так і залишиться на рівні 8 грн., А от всі інші валюти (швейцарський франк, фунт стерлінгів) в довгостроковій перспективі зростатимуть. Золото також стрибне вгору, якщо не приймуть рішення, потім обвалиться. Але долар ніколи не буде коштувати, образно кажучи, 4 гривні, а євро 24 ».

«Головне щастя США в тому, що весь борг у них номінований в доларах, які вони ж самі і друкують, - сказав« Сьогодні »один з видних київських фахівців з цінних паперів. - Тому їм нічого не варто підняти планку держборгу і ще надрукувати долари. Я не бачу причин, за якими вони цього не зроблять. В останній момент, думаю, домовляться ».

А от економіст Віктор Лисицький навпаки, вважає, що внутрішньополітичні розбірки в США викличуть масовий відхід від долара у всьому світі - хто захоче тримати в ньому заощадження, якщо є ризик, що Америка не сплатить за рахунками? А Україна буде зовсім важко: велика частина з $ 37 млрд золотовалютних запасів Нацбанку в доларах і цінних паперах США - вони можуть знецінитися ».

Влада стверджує, що все під контролем. «Прем'єр поставив завдання максимально скоротити запозичення в доларах, - сказав нам прес-секретар Миколи Азарова Віталій Лук'яненко. - Економічна ситуація спокійна, ресурсів достатньо. Україна продовжуватиме тільки співпраця з МВФ і спиратися, в основному, на власні сили. Гривня залишиться стабільною, в уряду і Нацбанку досить інструментів в коштів, щоб підтримувати той курс, який визначений».

Основна причина небажання республіканців збільшувати зовнішній борг майже на 17% ($ 2,4 трлн) - максимально знизити рейтинг демократа Обами перед виборами президента, які відбудуться в листопаді 2012 року, вважає економіст Віктор Лисицький. Адже значна частина його електорату - це бідні афроамериканці, яким Обама збільшив соцвиплати і дав безкоштовну медичну допомогу. Якщо скоротити дефіцит бюджету, то уріжуть саме соцпрограми. Але республіканці розуміють: перегинати палицю загрожує. Саме тому до 2 серпня йде активне «перетягування каната», кожна сторона прагне виторгувати побільше. А домовляться, найімовірніше, в останній момент, навіть у вихідні, щоб 1 серпня підсумки компромісу схвалили Конгрес і Сенат США.

Нагадаємо: йдеться про збільшення держборгу США за рахунок запозичень (випуск цінних паперів Федеральною резервною системою) приблизно на 17% або на $ 2,4 трлн. Інакше Штати не зможуть "сплатити нинішні рахунки». У той же час, компроміс поки не знайдений. У понеділок Барак Обама звернувся до нації з страхітливим заявою про те, що країна знаходиться на порозі дефолту і якщо Конгрес не збільшить планку держборгу, то в уряду США не буде грошей виплачувати пенсії та виконувати свої інші зобов'язання.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация