Кривой Рог новости
Microsoft пропонує обігрівати житло компьютерами
27.07.2011 15:34 | Технологии

Microsoft пропонує обігрівати житло компьютерами

Розробники Microsoft пропонують розосередити сервери по житлових будинках і інтегрувати їх в існуючі побутові комунікації.

У цьому випадку обчислювальні системи можна було б використовувати замість традиційних печей для обігріву приміщень і отримання гарячої води.

Microsoft спільно з Віргінським університетом опублікувала доповідь, в якому в житлових будинках замість традиційних печей пропонується використовувати сервери. виділяється тепла при роботі яких достатньо для того, щоб обігрівати приміщення взимку, повідомляє PhysOrg.

За словами авторів доповіді, один невеликий ЦОД (центр обробки даних) з числом процесорів від 40 до 400 штук, інтегрований в систему опалення, здатний грати роль основного джерела тепла для обігріву одного житлового будинку.

Вчені пропонують розміщувати так звані «дата печі» (Data Furnaces) в підвалах, а в якості носія даних використовувати існуючі широкосмугові з'єднання. Таким чином, ніякого додаткового обладнання встановлювати не доведеться. Обслуговувати системи можна буде віддалено, тому вони будуть повністю автономними.

Передбачається, що найбільшу кількість таких будинків буде сконцентровано по околицях великих мегаполісів, в яких потреба в хмарних ресурсах зростає найшвидшими темпами.

Також пропонується використовувати сервери для обігріву офісних приміщень - вони більш просторі, і число обчислювальних машин може бути більше, а відповідно і виділяється ними обсяг тепла. Влітку, коли приміщення обігрівати не потрібно, зайве тепло пропонується виводити на вулицю з допомогою вентиляції або використовувати для нагріву холодної води.

Основні цілі проекту: скоротити викиди парникових газів і вартість витрат на утримання серверів, а також витрати споживачів на опалення і гарячу воду. За даними Microsoft, в даний час ЦОД споживають близько 3% вироблюваної всіма електростанціями в США електроенергії, а на опалення всіх американських будинків припадає 6% від цього обсягу. Таким чином, якщо скоротити споживання енергії на опалення в 2 рази, це дозволило б подвоїти потужність доступних обчислювальних ресурсів, міркують учені.

Додамо, що ідея опалювати будівлі за допомогою серверів не нова. У травні 2010 р. суперкомп'ютер IBM, інтегрований в систему опалення Швейцарського технологічного інституту, заробив в Цюріху. У жовтні аналогічну платформу представили російські розроблювачі. Для того щоб направити тепло від серверів в систему опалення використовується найпростіший принцип теплообміну. Особливість проекту Microsoft в тому, щоб інтегрувати технологію в побутові комунікації.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация