Кривой Рог новости
Крим заполонили безпритульні тварини
28.07.2011 09:44 | Экология

Крим заполонили безпритульні тварини

Жителі міст Криму б'ють тривогу: на вулицях - тисячі бездомних собак і ніхто не займається їхньою долею. Серед кинутих собак все частіше зустрічаються і пси бійцівських порід. Недавній випадок в Сімферополі у дворі будинку на вул. Лермонтова, 17, переполошив місто: озвірілий пітбуль покусав 6-річну дівчинку. Маля тільки зараз пішла на поправку, а господаря собаки так і не знайшли. «Напевно, господар спустив її з повідця погуляти, а коли побачив, що вона накоїла - злякався і втік», - повідомила нам помічник начальника міськуправління міліції Сімферополя Оксана Сорокопудова.

Але місцеві жителі впевнені, що пес давно бездомний. «Він худющий, ребра стирчать, нашийник пошарпаний», - впевнений Геннадій, один з очевидців трагедії на вул. Лермонтова. У різних районах міста вже неодноразово бували випадки, коли на перехожих собаки нападали цілими зграями. Голова громадської організації «Кримська асоціація захисників тварин» Ольга Рожкова впевнена - люди самі винні в тому, що вулицями бігають зграї дворняг: «Колись собаки та коти були домашніми. А потім їх викинули люди, вони на вулиці стали розмножуватися. Зараз тільки в Сімферополі 5 тисяч бездомних собак і кішок, а в Євпаторії 3,5 тисячі! ».

У СЕС підрахунком собак не займаються, але підкреслюють, що бездомних тварин у цивілізованій державі взагалі бути не повинно. «Вони особливо небезпечні влітку, коли зростає їхня агресивність, і вони можуть заразити людину сказом», - говорить головний санітарний лікар Криму Наталія Пеньковська. Захисники тварин пропонують свій спосіб скорочення числа дворняг. «Метод, який застосовується з радянських часів, - пса ловлять, умертвляють або поміщають в притулок, не діє, - говорить віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України Тетяна Волошина. - Один раз простерилізувати всіх дворняг простіше, ніж періодично їх відловлювати. За 7 років проблема була б вирішена ».

Також вони наполягають на необхідності реєстрації домашніх вихованців за новими правилами - собаці (бездомні пси все-таки небезпечніше кішок) на нашийник вішати металевий кольоровий жетон з порядковим номером і з сіркою смужкою, якщо собака неагресивна, синьою, якщо агресивна, і червоною, якщо вона вже когось кусала. Номери з жетонів занесуть до загальної електронної бази. «Якби той пітбуль був зареєстрований, його господаря знайшли б через годину, - впевнена Волошина. - Але, на жаль, немає поки такого закону, який би змушував всіх власників собак зареєструватися ».

У Києві та Харкові така система вже діє, за реєстрацію беруть від 15 до 85 грн. У нас же облік звірів почнуть завтра в Євпаторії, де визначені нові правила утримання домашніх тварин (в інших кримських містах, за словами Рожкової, вони не змінювалися з радянських часів і застаріли) - коштуватиме це буде всього 2 грн.: «Зареєструвати так тварину можна було і рік тому, - пояснює вона, - але тепер ми активізуємо населення. Хочемо розібратися, чи готові люди на такий клопіт, як реєстрація ». Євпаторійці до нововведення ставляться без ентузіазму поки: «Мені не треба - у мене дворняга. Я її не кину, а цуценят завжди роздаю », - говорить житель Євпаторії Ілля Малишев.

Міліція до планів кастрації та реєстрації ставиться скептично. «Я не думаю що реєстрація допоможе боротися з порушеннями правил утримання домашніх тварин, - говорить заступник начальника Управління громадської безпеки кримського главку МВС Дмитро Коржов. - Штрафувати будь-якого викинув звіра за жорстоке поводження можна і так. Та й люди реєструватися не підуть. Але робити щось треба».

Цього року на порушників правил утримання домашніх тварин склали трохи більше ста протоколів, але штрафують в основному не тих, хто викидає вихованців (господаря дуже важко знайти), а тих, хто тримає у себе в квартирі десятки вихованців. «Не буде кішок - будуть пацюки, - заявляє« кошатніца », пенсіонерка із Сімферополя Лідія Степанівна. - Я підгодовую кішечок, так у нас в підвалі жодної пацюки немає. А в інших є, і в квартири навіть пролазять ».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация