Кривой Рог новости
Американські вчені можуть замаскувати крихітні об'єкти
28.07.2011 14:30 | Технологии

Американські вчені можуть замаскувати крихітні об'єкти

Американські та німецькі вчені виготовили маскуючий пристрій, що працює у всьому видимому діапазоні.

Нове пристосування відноситься до того типу пристроїв, які можуть приховувати від спостереження невеликий виступ на поверхні, що відбиває (і знаходиться під нею об'єкт) за рахунок просторового зміни показника заломлення, пояснюють вчені з Американського хімічного товариства.

У нашому випадку основними елементами конструкції стали хвилевід з нітриду кремнію SiN і підкладка з оксиду кремнію. При виготовленні підкладки звичайну кремнієву пластину обробляли розчином плавикової кислоти та етанолу, щоб створити мережу пір, а після цього проводили окислення, отримуючи нанопористого оксид з надзвичайно низьким показником заломлення (~ 1,2). У SiN показник набагато вище, що дає необхідний хвилевідний ефект на видимих ​​частотах.

Виступ, який необхідно замаскувати, зробили трикутним з висотою в 300 нм і підставою в 6 мкм. Прорахована заздалегідь схема зміни показника заломлення SiN була реалізована шляхом «висвердлювання» отворів діаметром від 20 до 65 нм; найменші з них розмістилися прямо над вершиною виступу, а найбільші - по краях останнього. Роль відбиває зіграв шар срібла, нанесений методом електронно-променевого напилення.

У дослідах на трикутний дефект прямувало випромінювання титан-сапфірового лазера. Як і очікувалося, на перевірених експериментально довжинах хвиль в 480, 520 і 700 нм виступ «пропадав», і відбиває поверхня представлялася гладкою.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация