Кривой Рог новости
Хворі на гемофілію в Кривому Розі будуть забезпечені ліками
28.07.2011 14:41 | Здоровье

Хворі на гемофілію в Кривому Розі будуть забезпечені ліками

За результатами засідання Уряду, на якому Прем'єр - міністр України Микола Азаров підняв питання забезпечення медичними препаратами хворих на гемофілію, губернатор Олександр Вілкул дав завдання перевірити стан забезпеченості цими медикаментами на Дніпропетровщині.

Перевірка лікарень області, в яких надається допомога хворим на гемофілію, підтвердила дієвість регіональних програм щодо забезпечення необхідними препаратами.

«За дорученням Олександра Вілкула на закупівлю препаратів згортання крові для надання невідкладної допомоги хворим на гемофілію в 2011 році в Дніпропетровській області з обласного та місцевих бюджетів виділено близько 3 млн. грн. Завдяки цьому в медичних установах Дніпропетровщини достатня кількість препаратів для надання невідкладної допомоги хворим на гемофілію », - повідомила начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Зокрема, в рамках програми «Здоров'я дітей та матерів Дніпропетровщини на період до 2015 року» з обласного бюджету виділено 1,4 млн. грн. на закупівлю препаратів для дітей, хворих на гемофілію. За регіональною програмою «Здоров'я нації» з обласного бюджету виділено понад 1,1 млн. грн. на закупівлю медикаментів для дорослих. Крім того, за кошти місцевого бюджету для хворих міста Кривий Ріг виділено 250 тис. грн.

За кошти державного бюджету в 2011 році за програмою «Гемофілія» в область надійшло препаратів - чинників згортання на суму 1,1 млн. грн.

Препарати закуплені, отримані і централізовано розподілені серед профільних медичних установ та обласної станції переливання крові.

Валентина Гінзбург також додала, що область повністю забезпечила потребу хворих в кріопреципітатом, який виготовляється з донорської крові і необхідний для відновлення системи згортання функції крові. На станціях переливання крові створено запас цього препарату.

Для довідки. Медична допомога хворим на гемофілію, при виникненні кровотеч спрямована на відновлення згортання функції крові, виявляється шляхом застосування препаратів крові (кріопреципітат) або концентрованих факторів згортання.

Станом на 01.07.2011 під диспансерним наглядом перебуває 114 дорослих хворих на гемофілію і 29 дітей (з яких 25 потребують замісної терапії препаратами згортання крові).

Надання стаціонарної медичної допомоги дорослим хворим на гемофілію в Дніпропетровській області забезпечується в умовах міської багатопрофільної лікарні № 4 м. Дніпропетровська, міської лікарні № 4 м. Кривого Рогу, міської лікарні № 9 м. Дніпродзержинська. Дітям, хворим на гемофілію, стаціонарна медична допомога надається в умовах міської дитячої лікарні № 6 м. Дніпропетровська та міській дитячій лікарні № 8 м. Кривий Ріг.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация