Кривой Рог новости
В Крим прилетіли рожеві пелікани
30.07.2011 17:06 | Экология

В Крим прилетіли рожеві пелікани

Рожеві пелікани, які зазвичай воліють проводити літо в дельті Волги під Астраханню, прилетіли в липні в Крим, на острівці солоних озер в районі Феодосії, повідомляє феодосійська газета «Перемога».

Науковий співробітник Опукського природного заповідника Ігор Сікорський розповів виданню, що на озерах Камишинський луг і Кояшське зараз можна побачити від 500 до 1000 рожевих пеліканів. «Точніше підрахувати складно, так як обережні птахи підпускають спостерігачів не ближче ніж на сотню-другу метрів. Свій річний кримський дозвілля вони проводять досить одноманітно - з ранку відлітають кудись поїсти рибки (ймовірно, на Фронтове водосховище), а потім цілий день сидять на воді, збившись у великі зграї », - пише газета. Сікорський вважає, що це, судячи з оперенню, вже дорослі десь отгнездівшіеся цього року птиці.

Линяють рожеві пелікани один раз на рік - з середини літа.

У Криму пелікани з'являються ранньою весною, вже в перших числах березня, в більш північні райони летять дещо пізніше. За спостереженнями співробітників Опукського заповідника, з кінця квітня можна побачити рожевих пеліканів, що пролітають до місць майбутніх гніздових колоній. У цей час вони тримаються вже парами. Відлітають на зимівлю вони досить пізно, після початку заморозків. А наступної весни молоді особини до рідних гніздування не повертаються. Перші два-три роки життя пелікани не гніздяться і проводять цей час, імовірно, десь поблизу місць зимівлі.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация