Кривой Рог новости
Дніпропетровський бізнесмен платить за амброзію по 50 коп. за кіло
01.08.2011 09:42 | Здоровье

Дніпропетровський бізнесмен платить за амброзію по 50 коп. за кіло

У Дніпропетровську можна отримати солідну винагороду за. вирвану з коренем амброзію.

Один з найбільш лютих алергенів знову буйним цвітом прикрашає вулиці обласного центру і передмість. «У нашому дворі жек косить амброзію до кута, а за рогом вона вже майже в людський зріст. У ЖЕКу кажуть, що це вже не їхня територія, а ми не можемо знайти того, хто за неї відповідає », - прикриваючи ніс хусткою говорить мешканка житлового масиву Перемога Тамара Лугова і додає, що у неї астма і сусідство з чагарниками амброзії для неї болісно.

А ось бізнесмен із селища Кіровське Дмитро Подопригора (володіє мережею взуттєвих бутиків), який щороку в період цвітіння цього бур'яну мучиться алергією, на цей раз узяв ініціативу в свої руки і обгрунтував пункт з прийому амброзії. За кожен кілограм трави він платить по 50 копійок. «Люди привозять на велосипедах амброзію сотнями кілограмів. Один раз навіть на тракторі привезли більше тонни цього бур'яну. За тиждень, що триває акція, ми зібрали більше 10 тонн амброзії. Люди виривають траву на своїх городах, в околицях селища, в посадках », - розповів один з помічників бізнесмена-новатора Руслан Кондратенко і додав, що особливо бурхливо на заклик відгукнулися молодь і пенсіонери. Мовляв, вчора прийшов дідок, уточнив, чи правда, що заплатять, а через півгодини приніс 300 кг амброзії.

За словами Руслана Кондратенко, гроші дають лише за вирвану з коренем амброзію, інакше з залишеного кореня виростає до трьох нових рослин. Тонни зірваних рослин виносять на смітник і утилізують. «Обливаємо займистими сумішами і підпалюємо - стежимо, щоб згоріли всі стебла до єдиного», - каже Руслан.

А от медики кажуть, що боротися з амброзією треба було на місяць раніше. Зараз, в пору цвітіння, при виривання і транспортування рослини розсипається його пилок. «Навряд чи можна встежити за тим, щоб у величезній купі кожна стеблина був з коренем. До того ж поки везуть купу бур'яну до пункту прийому, обсипаються насіння, яке миттєво проростають в будь-якому грунті. Найсумніше, що закінчує цвісти амброзія тільки з першими холодами », - розповіли нам в приймальному відділенні алергології міськлікарні № 7.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация