Кривой Рог новости
В Кривому Розі не буде майданів, тільки площи
02.08.2011 09:24 | Власть

В Кривому Розі не буде майданів, тільки площи

У Кривому Розі більше немає майдану Артема. Відтепер це площа - і ніяк інакше. Про це стало відомо з рішення міської ради, прийнятого на недавньому пленарному засіданні. Таким чином депутати наводять лад у назвах міських мікрорайонів, майданів, площ, бульварів, і т. д.

Зокрема, внесено зміни до рішення міськради за 2008 рік, що стосуються переважно назв площ і майданів. Причина, яка спонукала депутатів торкнутися цього питання - в попередній редакції рішення не були розмежовані назви площ і майданів міста, що вносило деяку плутанину, а в майбутньому загрожувало виникненням непорозумінь при оформленні установчих документів.

Враховуючи пропозиції районних рад та відомості електронної бази даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, власником якого є Міністерство юстиції України, і було прийнято таке рішення.

В результаті, в Кривому Розі залишилося тільки два майдану - це майдан Праці та майдан 30-річчя Перемоги, обидва - в Саксаганському районі. А ось площ у нашого міста виявилося 13:

Визволення, Воровського, Лебедєва-Кумача - в Центрально-Міському районі;

Артема, Горького, Дзержинського - в Саксаганському районі;

Радянська, Домнобудівників - у Дзержинському районі;

40-річчя Перемоги, Толстого, Петлякова - в Тернівському районі;

Маяковського - в Довгинцівському районі;

60-річчя СРСР - в Інгулецькому районі.

Жовтневий район поки залишається "бесплощадним".

Відомо, що слово "майдан" однаково вживається як у російській, так і в українській редакції. У тлумачному словнику російської мови Ушакова зазначено, що це слово арабського походження, і в нього є цілих 5 значень, основні з яких - ринок, ринкова площа, гральний притон на базарі і особливий вид курганів.

Нагадаємо, що відповідно до українського законодавства, рішення міськради набирає чинності з моменту його опублікування у ЗМІ, але не пізніше, ніж на п'ятий день після прийняття - фактично з сьогоднішнього дня.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация