Кривой Рог новости
В Кривому Розі відкрився пам'ятник В. Ф. Маргелову
03.08.2011 09:29 | Культура

В Кривому Розі відкрився пам'ятник В. Ф. Маргелову

Багато років в день 2 серпня десантники приходили на алею Слави до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам, щоб покласти квіти, згадати роки своєї служби.

У листопаді ж минулого року, під час відвідин синами Маргелова Кривого Рогу, було заплановано встановити в нашому місті пам'ятник Василю Пилиповичу і таким чином віддати данину пам'яті і поваги Десантники № 1, життя і служба якої можуть і повинні служити прикладом для наслідування багатьом поколінням молодих людей. Український союз ветеранів Афганістану, криворізьке відділення якого очолює Федосенко Юрій Іванович, при повній фінансовій підтримці ветерана ВДВ Колесника Миколи Юрійовича і сприяння голови міської організації Партії Регіонів Костянтина Юрійовича Павлова здійснили задумане.

2 серпня з раннього ранку у парку «Ювілейний» зібралося багато людей, на більшості з яких були одягнені тільняшки й блакитні берети. І причиною тому, звичайно ж, що відзначається сьогодні день повітряно-десантних військ, родоначальником яких прийнято вважати Василя Пилиповича Маргелова. «Батя» або «дядя Вася» - так з любов'ю і повагою називають Маргелова в рідних військах - легендарний командувач ВДВ, герой Радянського Союзу, лауреат державної премії, генерал Армії.

«Особиста хоробрість і найвища старанність - характерні риси і невід'ємні якості В.Ф. Маргелова. Всі, хто його знав, не сумнівалися в тому, що звання Героя Радянського Союзу він отримав за особисту хоробрість на війні, зухвалі та сміливі подвиги, а не за героїзм своїх підлеглих, як бувало у деяких інших начальників. Причому, Василь Пилипович завжди в спілкуванні з рівними і підлеглими, не кажучи вже про начальників, вів себе дуже скромно і ніколи не розповідав про себе, про свої заслуги і подвиги, вважаючи все це просто чесним виконанням боргу. ». Так про Маргелова говорив генерал Павленко П.Ф., який прослужив з «Батею» близько 30-ти років. Саме за ці якості, а також за самовідданість, жертовність, чесність, патріотизм, за любов до своїх солдатів, Маргелова так безмежно шанують десантники, і «поки живий хоч один десантник, хоч один хлопчисько, що зв'язав своє життя з небом, буде жити і пам'ять про Василя Маргелова Пилиповичі ».

З  2 серпня 2011 року, вісімдесят першому річниці з дня заснування ВДВ у кожного, чиє життя нероздільна з повітряно-десантними військами є місце, куди можна прийти, щоб покласти квіти, привести своїх дітей та онуків, розповісти про «Бате» і з гордістю сказати - «Я - десантник!». О 10 ранку пам'ятник був урочисто відкритий у присутності міської влади, десантників, духовенства, членів сімей загиблих і багатьох інших гостей.
Про те, як це було - наш фоторепортаж.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация