Кривой Рог новости
Українці - нація хвора на алкоголізм
03.08.2011 09:39 | Здоровье

Українці - нація хвора на алкоголізм

На прес-конференції  нарколог, кандидат медичних наук Андрій Карачевський оприлюднив дані, що 100 тисяч українців стоять на обліку у наркологів з алкогольною залежністю.

«За статистикою, серед залежних більше міського населення, ніж сільського. Однак на обліку ті, хто потрапляв у поле зору лікаря-нарколога, звертався по допомогу або кого привезли з алкогольними психозами. На периферії медична допомога гірше, отже, деяких пацієнтів просто не врахували », - говорить А. Карачевський.

За його словами, алкоголізм за останні роки помолодшав. Раніше вважалося, що середній вік алкоголіка другого ступеня, тобто зі схильністю до запоїв, 35 років. Зараз до лікарів все частіше звертаються 20-річні і навіть 18-річні запійні алкоголіки.

«Найсерйознішою стадією алкоголізму вважається третя. При ній людина набуває розумову відсталість, у нього трапляються психози. Нас учили, що таких людей вилікувати вже неможливо. Однак, досвід показує, що одужують будь пацієнти », - стверджує нарколог.

На його думку, немає особливої ​​різниці між пивним, винним, коньячним і іншими видами алкоголізму. Не варто протиставляти один алкоголь іншому.

Крім того, немає безпечної дози алкоголю. Ніхто не може гарантувати, що людина не стане алкоголіком, якщо він буде пити лише один келих вина в день. Є генетично запрограмовані механізми, згідно з якими 10% населення будь-якої країни теоретично можуть стати алкоголіками.

«Якщо у вас в роду є люди, які страждали запоями, мали судомні напади та інші психічні проблеми, краще не пити взагалі. Також варто утриматися від алкоголю тим, хто переніс черепно-мозкову травму, перехворів гепатитом С, енцефалітом. Якщо у людини вже сформувалася друга стадія алкоголізму, пити помірно у свята як всі інші він уже ніколи не зможе. Солоні огірки свіжими не стануть, тому змінилася біохімія. Колишнім алкоголікам не можна вживати навіть медичні краплі на спирту, оскільки вони викликають зрив », - зазначив лікар.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация