Кривой Рог новости
В Саудовській Аравії побудують хмарочос - найвищий у світі
03.08.2011 16:01 | Культура

В Саудовській Аравії побудують хмарочос - найвищий у світі

Нову мегависотку спроектували ті ж люди, що зробили нинішнього рекордсмена серед хмарочосів - дубайський вежу Burj Khalifa, гігантського на 828 метрів.

«Багнет», який зведуть в Саудівській Аравії, буде на 173 м вище «Халіфи». Його заплановане зростання - 1001 метр.

Взагалі-то спочатку Башта королівства (Kingdom Tower) називалася Mile-High Tower. Але від «висоти в милю» (1,6 км) довелося по ряду причин відмовитися, тим більше що одного кілометра для нового рекорду цілком достатньо. І ось 2 серпня стало ясно, як цей кілометр буде виглядати в місті Джидда.

Компанія AS + GG, якою заправляє відомий чиказький архітектор Едріан Сміт, повідомила, що дизайн Вежі королівства в цілому затверджений і будівництво об'єкта ціною $ 1,23 мільярда ось-ось почнеться. Мовляв, палі вже забивають.

Говорячи про «органічному» дизайні вежі, містер Сміт провів аналогію зі згорнутими листками молодих рослин пустелі, які з-під землі виробляють вибух нового життя. Архітектор зізнався, що дуже радий попрацювати для принца аль-Валіда ібн Талала ібн Абдель Азіза ас-Сауда, який ініціював зведення Kingdom Tower.

Представник його високості заявив, що принц вражений сміливістю і простотою проекту, що вежа неодмінно знайде культовий статус як глобальний пам'ятник архітектури, символ економіки і знаковий маркер на прямій лінії з Кааба в Мецці.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация