Кривой Рог новости
Дніпропетровщина привезла з XI літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю в Трабзоні 5 медалей
04.08.2011 09:34 | Спорт

Дніпропетровщина привезла з XI літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю в Трабзоні 5 медалей

Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав дніпропетровських спортсменів, які завоювали 5 медалей на XI літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі в Трабзоні (Туреччина).

Всього від України у цих змаганнях взяли участь 53 спортсмена. Вони представили нашу країну в шести видах спорту: легкій атлетиці, плаванні, дзюдо, спортивної гімнастики, тенісі та велоспорті. В ході змагань спортсмени української збірної завоювали 15 медалей. Серед них: 8 золотих, 4 срібні та 3 бронзові. З такими результатами Україні зайняла третє місце в загальнокомандному заліку серед європейських країн.

Свій внесок у перемогу у складі національної збірної зробили і спортсмени нашого регіону. Зокрема, Сергій Звєрєв виграв золоту медаль в змаганнях з дзюдо у ваговій категорії понад 90 кг. Владислав Черніков став чемпіоном змагань зі штовхання ядра і отримав срібну нагороду в змаганнях з метання диска. Володарем срібної медалі в змаганнях з плавання на дистанції 200 м брасом став Денис Барабаш. А спортсменка спортклубу «Електрометалург» (м. Нікополь) Олена Шамотіна завоювала срібну медаль у метанні молота.

«Дніпропетровщина поповнила свою спортивну скарбничку високими нагородами. Перемоги наших спортсменів є підсумком самовідданої праці тренерсько-викладацького складу регіону, ефективної діяльності спортивних установ області », - підсумував Олександр Вілкул. Він підкреслив, що розвиток спорту на Дніпропетровщині проходить в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону і є однією з пріоритетних завдань обласної влади. «Ми пишаємося нашими переможцями і бажаємо їм і далі впевнено йти шляхом нових спортивних досягнень, які підтверджують те, що Дніпропетровщина - регіон чемпіонів. Обласна влада і надалі буде створювати всі необхідні умови для відродження спортивної слави Дніпропетровщини шляхом зміцнення матеріально-технічної бази спортивних установ, посилення тренерського складу і більшого залучення до занять спортом дітей та молоді », - сказав Олександр Вілкул.

Дніпропетровщина має одну з найбільш розвинених фізкультурно-спортивних інфраструктур в Україну. Зокрема, це 7,4 тис. спортивних споруд, де зі спортсменами займаються 5,6 тис. висококваліфікованих тренерів та інших штатних фізкультурних працівників. Спортсмени Дніпропетровської області беруть участь в Олімпійських іграх з 1952 року. Усього в Іграх взяли участь 162 спортсменів регіону, які завоювали 10 золотих, 9 срібних і 16 бронзових медалей. У тому числі, за роки незалежності України в Олімпійських іграх Дніпропетровщина отримала 3 золоті, 3 срібні і 9 бронзових медалей.

В області створена інфраструктура для підготовки спортсменів високого класу - це 118 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в тому числі, 11 спеціалізованих олімпійського та 1 параолімпійського резерву, Вище училище фізичної культури, Обласна школа вищої спортивної майстерності, Центр олімпійської підготовки, Інститут фізичної культури та спорту та Коледж фізичного виховання.

Для проведення навчально-тренувального процесу в області діє 83 стадіони, 52 плавальних басейни, 1240 спортивних залів, 1358 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 11 водноспортивних і 6 гребені-спортивних баз, 6 кінноспортивних баз і 6 споруд зі штучним льодом.

Для довідки. З 25 по 30 липня в Трабзоні пройшов XI - річний Європейський юнацький олімпійський фестиваль. Це Олімпійські ігри для юнаків, змагання найвищого європейського рівня, які проводяться під егідою Європейського Олімпійського Комітету кожні два роки в неолімпійський рік - взимку та влітку протягом одного року.
Юні атлети України під патронатом Національного олімпійського комітету Україна з 1993 року почали брати участь в Європейських молодіжних днях (нині Європейський юнацький олімпійський фестиваль).
У різні роки учасниками та призерами фестивалів були чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова, чемпіон світу з дзюдо Георгій Зантарая, чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики Дар'я Згоба, чемпіонка Європи з легкої атлетики Єлизавета Бризгіна та багато інших.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация