Кривой Рог новости
Спиртні напої в Україні здорожчають
04.08.2011 09:56 | Экономика

Спиртні напої в Україні здорожчають

В Україні підвищиться мінімальна ціна на алкоголь - таку постанову прийняв Кабмін. Вже в другій половині серпня півлітра горілки не може продаватися дешевше 26,1 грн. (Зараз 17,96 грн.), Тобто «біленька» подорожчає більш ніж на 8 гривень. Найдешевші вина (у літровій упаковці й у пляшці ємністю 0,7) «злетять» на 6 гривень - до 18. Для коньяків також зміниться цінової нижня межа: три зірки - 33,08 грн. (Було 26,32 грн.), Чотири - 37,16 грн. (29,34), п'ять - 41,1 грн. (33,34). Мета - спонукати любителів дешевого пиття вибирати якісний алкоголь, а не «паленку». «Підвищення мінімальних цін дозволить зменшити тіньовий ринок і захистити людей від підробленої та небезпечної для здоров'я лікеро-горілчаної продукції», - пояснив прем'єр Микола Азаров. Востаннє «мінімалку» уряд встановлював в 2009 році.

Логіка такого підняття планки проста. Коли підвищується мінімальна ціна на алкоголь, але при цьому не дорожчають якісні горілка, вино, коньяк, - споживач буде схильний вибирати хорошу випивку, а не «палево» - адже різниця у вартості між ними буде вже не істотною. Виробники спиртного обіцяють, що вартість алкоголю, який і так був дорожчий прийнятої планки, підвищуватися не буде. «Ми не будемо підвищувати ціни, це не вигідно, тому що на ринку сильна конкуренція, а у громадян невеликі доходи», - говорить керівник департаменту зі зв'язків з громадськістю компанії Nemiroff Наталя Коновалова.

Народ по-різному сприйняв новину. «Я вино дешевше 20 грн. за пляшку і так не беру - воно не може бути хорошим, тому підвищення мене не лякає », - каже киянин Олександр. «У народу грошей немає, зарплати не піднімають, а тут ще горілка дорожчає. Доведеться переходити на самогон. А може, й самому гнати », - говорить житель Херсона Олександр.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация