Кривой Рог новости
За перше півріччя 2011 року в області було легалізовано 6261 робоче місце, а 340 роботодавців підвищили зарплату співробітникам
05.08.2011 08:55 | Экономика

За перше півріччя 2011 року в області було легалізовано 6261 робоче місце, а 340 роботодавців підвищили зарплату співробітникам

За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела круглий стіл з питань легалізації заробітної плати та робочих місць на підприємствах області.

У роботі «круглого столу» взяли участь керівники Головного управління праці та соціального захисту населення в області, територіальної Державної інспекції праці, Державної податкової адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України, обласного центру зайнятості, регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців, обласних галузевих об'єднань роботодавців і обласних галузевих організацій профспілок.

Марія Пустова зазначила, що станом на 4 серпня в області середній розмір заробітної плати складає 2 808 гривень, що в 2,9 рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати. Для порівняння - на 1 липня цього року цей показник становив 2767 грн.

«За рівнем середнього розміру зарплати Дніпропетровська область займає лідируючі позиції в Україну», - повідомила Марія Пустова. За її словами, за перше півріччя 2011 року завдяки жорсткому контролю з боку губернатора Олександра Вілкула за дотриманням чинного законодавства з оплати праці в області підвищили зарплату своїм працівникам 340 роботодавців. Також вона зазначила, що на Дніпропетровщині за січень-червень цього року легалізовано 6261 робоче місце.

«Губернатор поставив чітке завдання - посилити роботу з легалізації оплати праці, адже мова йде про майбутнє наших громадян, їхній соціальний захист та пенсійне забезпечення. Також облдержадміністрація тримає на жорсткому контролі виконання керівниками промислових підприємств області доручення Олександра Вілкула щодо того, щоб середня зарплата на промислових підприємствах базових галузей регіональної економіки, насамперед гірничо-металургійної, вугільної та енергетичної, на кінець цього року становила не менше 4 тис. грн. »,-зазначила Марія Пустова. Вона нагадала, що ця норма виписана в тристоронній угоді про соціальне партнерство, підписаного в березні цього року між облдержадміністрацією, роботодавцями та профспілками області.

Також учасники круглого столу обговорили три законопроекти щодо легалізації заробітної плати.

Серед них:
• «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо мінімальних розмірів оплати праці та гарантій їх забезпечення)»;
• «Про відповідальність підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців та інших суб'єктів підприємницької діяльності у сфері праці»;
• «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю)».

«Нелегальна зайнятість і зарплата в« конвертах »зменшують надходження коштів до бюджетів усіх рівнів, у тому числі Пенсійного і страхових фондів. Вони позбавляють права студентів, пенсіонерів, соціально незахищених верств населення на отримання гідної пенсії, виплати допомоги », - підсумувала Марія Пустова. Вона звернула увагу контролюючих органів, зокрема, податкових на те, що потрібно застосовувати жорсткі заходи до кожного керівника підприємства з легалізації заробітної плати та робочих місць.

Для довідки. За дорученням губернатора Олександра Вілкула для забезпечення дотримання законних прав громадян у кожному місті та районі створені і працюють робочі групи з легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
До складу груп увійшли представники всіх органів влади, які в межах своїх повноважень ведуть аналіз по боротьбі з порушеннями законодавства в частині легальної оплати праці і зайнятості населення, а саме: ДПАУ, головного управління Пенсійного фонду, головного управління Міністерства внутрішніх справ, Держінспекції праці, профспілок, організації роботодавців та інших територіальних органів центральної виконавчої влади.

Робота обласної групи введена в щотижневому режимі шляхом заслуховування керівників відповідних міських, районних робочих груп і безпосередньо керівників підприємств, які платять мінімальну заробітну плату.
Протягом першого півріччя цього року обласними, міськими та районними робочими групами заслухані більше 2,1 тисячі роботодавців. Практично всіма ними складені конкретні планові завдання щодо підвищення рівня оплати праці.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация