Кривой Рог новости
Через брак студентів приватні ВУЗи можуть закритись
05.08.2011 09:03 | Образование

Через брак студентів приватні ВУЗи можуть закритись

За результатами вступної кампанії стали відомі вузи-невдахи. Тобто ті приватні навчальні заклади, в які абітурієнти не подали взагалі жодної заявки або подали занадто мало, щоб набрати ліцензійний обсяг (його встановлює кожен вуз для себе - скільки він може прийняти і навчити студентів). А вісім вузів і зовсім залишилися без першокурсників (див. графіком). До них ніхто не захотів вступати.

Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що в країні 180 вузів з 350, на рахунку яких менше сотні заяв, і більшість з них - недержавні. У Міносвіти говорять, що ситуація з недобором студентів у комерційних вузах назрівала вже давно. І нинішній рік показав, наскільки вони незатребувані. «Ми не можемо змусити приватні вузи закритися або знизити вартість навчання. Такі вузи повинні самі вирішити, чи вигідно їм далі працювати, - говорить заступник директора Департаменту вищої освіти Микола Фоменко. - Ми рекомендуємо приватникам об'єднуватися. Це найоптимальніший варіант ».

У список аутсайдерів потрапили популярні ще не так давно вузи. Наприклад, в Міжнародному Соломоновому університеті захотіли навчатися всього 51 абітурієнт. «Ми постраждали через те, що цього року був дуже маленький випуск 11-класників. (Атестати отримали близько 189 тисяч школярів, у минулому році було понад 400 тисяч. - Авт.). Панікувати рано, сподіваємося, що на заочне відділення наберемо необхідну кількість учнів. А в наступному році зможемо надолужити недобір », - розповіли нам у приймальній комісії університету.

А ось в Західнодонбаський інститут економіки і управління, куди було подано 7 заявок, замислюються над тим, щоб скооперуватися з іншими. «Ми готові об'єднуватися, - говорить ректор Ніна Житник. - Поки жодної пропозиції не надходило. Упевнена, що наш вуз впорається з тимчасовими труднощами ».

Як не дивно, в список вузів з великим недобором потрапила Міжрегіональна академія управління персоналом, яка не щадить грошей на рекламу і не скаржилася на відсутність абітурієнтів. За даними інформаційної системи «Конкурс», туди подали заявки лише 17 абітурієнтів з урахуванням, що в академії ліцензійний обсяг складає більше 1,7 тис. місць. «На сайті інформація застаріла. До нас подали заявки майже 500 абітурієнтів, - пояснює директор Департаменту забезпечення роботи приймальної комісії Оксана Ланина. - Так, це теж недобір, але наступний рік все поправить ».

Екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко вважає, що проблему вирішить природний відбір. «Жорстка економічна ситуація сама змусить вузи закритися, - говорить Ніколаєнко. - Величезна кількість вузів стали відкриватися в 90-х роках, як гриби після дощу. Зараз країна наситилася дипломами приватників, і вузи так само поступово стануть зникати з ринку освіти. Залишаться тільки найкращі і затребувані ». А зараз, вважає президент асоціації приватних вузів Іван Тимошенко, деякі вузи змушені будуть скоротити персонал. Нагадаємо, раніше був складений рейтинг найбільш затребуваних навчальних закладів. Трійка лідерів: Нацуніверситет «Львівська політехніка», Львівський Нацуніверситет ім. Франко і НАУ. За ними слідують КПІ і КНУ ім. Шевченко.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация