Кривой Рог новости
Презервативи, соски і підгузники скоро можуть назад подешевшати
06.08.2011 12:16 | Здоровье

Презервативи, соски і підгузники скоро можуть назад подешевшати

У МОЗ заявили, що медпрепарати, які нещодавно обклали ПДВ, знову звільнять від податку. «Ми розробляємо постанову, що повертає презервативи, підгузники, соски і т. д. в список товарів, які не повинні обкладатися податком.

На наступному тижні постанову передамо на розгляд до Кабміну », - заявив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко. Нагадаємо, що раніше Кабмін ухвалив, що продукція з вищезгаданого списку з першого серпня обкладається ПДВ. До речі, в цей список також потрапили деякі препарати і обладнання, які використовують стоматологи. Тепер обкладаються податками бормашінкі і всі комплектуючі інструменти, суміші для зубних зліпків, пломби. А значить похід до зубного стане тепер дорожче.

Тим часом в аптеках уже встигли вилучити і повернути на прилавки соски, підгузки та вироби № 2 вже з новими цінами, які на 20-30% стали вище. Правда, в одних аптечних крамницях все ще немає підгузників, в інших - прокладок. «Вчора ввечері ми повернули на прилавки пелюшки, підгузники і презервативи. Все подорожчало на 20%. А прокладки і ватяні спонжи вже підвеземо в понеділок », - обіцяють нам в одній з аптек Києва. До речі, в інших аптеках і магазинах ще й не почали робити переоцінку. «Сьогодні всі вилучили. Чули, що власник нашого кіоску хоче підняти ціни до 30% », - зізналася нам фармацевт інший аптеки. «Звичайно, якщо ПДВ скасують, то нам знову доведеться знижувати ціни, адже ми не витримаємо конкуренції», - зізналися нам в одній з аптек.

Нагадаємо, що глава уряду Микола Азаров заявляв, що презервативи, підгузки тощо для покупця не подорожчають. Планували, що ПДВ позначиться на постачальниках, у яких накрутка в 1000%. Але продавці медпрепаратів вирішили по-своєму і тут же переклали свої проблеми на плечі покупців, підвищивши ціни.

Стоматологи теж сподіваються, що Кабмін все поверне як було. «А поки будемо підвищувати ціни на послуги поступово, у міру того, як будуть закінчуватися препарати, які були раніше куплені без ПДВ. Але це станеться вже скоро, через пару тижнів. Так як «обкладені» товари дуже швидко витрачаються, - говорить директор одного зі столичних стоматологічних центрів Юрій. - Плануємо поки підвищити ціни на 7% ». Зараз, в середньому в Києві поставити пломбу коштує 400 грн. В іншій стоматологічній клініці кажуть, що 7% не обмежаться. «Думаю, все подорожчає не менше ніж на 10-15%», - говорить директор клініки Наталя. Вона ж пророкує крах невеликих стоматологічних кабінетів, особливо на периферії.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация