Кривой Рог новости
В Одеській області загубили унікальний космічний скафандр
07.08.2011 23:55 | Происшествия

В Одеській області загубили унікальний космічний скафандр

Серйозний скандал розгорівся в маленькому райцентрі Балта на півночі Одеської області. Тут потурбувалися долею скафандра типу «Яструб» для виходів у відкритий космос, який належав 17-му космонавту СРСР, Герою Радянського Союзу Георгію Шонін.

У цьому скафандрі звездоплаватель в жовтні 1969-го року виробив вперше в історії зварювання металевих конструкцій в космічному просторі, а після подарував його місту, в якому виріс, - Балті. Довгий час спорядження зберігалося в спеціальній «шонінской» кімнаті-музеї при районному відділі культури. Однак, де він зараз, ніхто не знає.

Головний редактор районної газети «Народна трибуна» та член робочої групи «Балтщіна туристична» Олег Осадчук провів власне розслідування і з'ясував, що скафандр зник ще восени 2005 року, в самий розпал кадрових перестановок в райадміністрації. «Тоді в кабінетах відділу культури йшов ремонт. Всі «непотрібні» речі були складені в одній з кімнат - в тому числі скафандр. Звідти його хтось і поцупив. »- розповів нам журналіст.

Начальник відділу Світлана Томина (займає посаду з листопада 2005-го) стверджує, що її попередниця Ольга Тарасова передала їй тільки ключі від кабінету. Ніяких музейних експонатів, у тому числі скафандра, чиновник в очі не бачила, жодного акту прийому-передачі не підписувала.

Скафандра спохватилися через кілька тижнів після зміни керівництва. Але Знайти реліквію не вдалося. Томіна і Тарасова отримали по догані, правоохоронні органи і громадськість інформувати про зникнення ніхто. не став. З тих пір влада в районі змінилася кілька разів, і про скафандрі забули. Проте нинішній голова РДА Василь Бабанський, дізнавшись про вишукуваннях Осадчука, пообіцяв вже в понеділок доручити прокуратурі з'ясувати долю експонату.

До речі, в травні 2011-го схоже космічне облачення, яке використовувалося під час польоту «Союз-Аполлон» в 1975-м, продали на американському аукціоні Бонхемс за $ 242 тис.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация