Кривой Рог новости
«Кривбас» програв «Шахтарю» в суху 0: 2
08.08.2011 11:29 | Спорт

«Кривбас» приїхав до Донецька в якості одного з лідерів чемпіонату.

Гра почалася в середньому темпі. «Шахтар», на правах господаря поля, захопив ініціативу і почав поступово розхитувати захисні порядки криворізької команди. Швидкостей «гірники» не включали, сподіваючись тільки на класі переграти «Кривбас». Не виходило. Захист «Кривбасу» діяв уважно. І якщо в штрафну гравці «Шахтаря» просувалися без особливих перешкод, то далі оборона "Кривбасу" вмілими діями нейтралізували активність гравців атакуючої ланки лідера чемпіонату.

Ледь вщух стартовий натиск господарів, «Кривбас» провів першу в грі по-справжньому небезпечну атаку. Лисенко прорвався флангом до воріт Рибки і пробивав у ближній кут, але м'яч пішов поруч зі штангою.
У відповідь «Шахтар» організував гостру атаку на ворота Бойко. Після подачі з флангу Шевчука Лисицький в останній момент зняв м'яч з ноги Едуарду, який був готовий завдати завершального удару.

У середині першого тайму гра трохи вирівнялася. «Шахтар» тепер атакував лише епізодично, взявши ігрову паузу. І саме в ці хвилини «Кривбас» мав шанс змінити рахунок на табло. Криворіжцям вдалася гостра контратака. Фернандіньйо втратив м'яч у центрі поля, віддав Валєєв гострий пас у розріз на Бартуловича, якому вдався вихід маже один на один з воротарем (правда під кутом до воріт). Практично з кута штрафного Младен завдав сильного удару, Рибка м'яч відбив, на добиванні був Валєєв.

Важко сказати, врятував би Рибка знову (голкіпер вже був на ногах), але під удар півзахисника «Кривбасу» кинувся Срна і руками відбив м'яч, що летів у ворота. Крівбасовци підняли руки вгору, сподіваючись на призначення пенальті, але арбітр був іншої думки, напевно, згадавши «руку Бога» Марадони. Чи це вже такі нові рекомендації месії суддівського корпусу Колліни? Срна ж залишився лежати на землі, нібито він чи не втратив свідомість. Це - через гру рукою?

Як би не було, рахунок залишався нічийним, а ініціатива в грі потроху (хоч і на невеликий час) стала переходити до криворізької команди. На 28-й хвилині Федорчук пробивав у дальній верхній кут воріт, але м'яч у ворота не потрапив, зрикошетивши у кого з «гірників». Після подачі кутового знову небезпечно біля воріт «Шахтаря». Удар головою в Федорчука не вийшов, на добиванні зіграв Лисенка, але захист «Шахтаря» діє впевнено.

Гра пожвавішала. Через дві хвилини Селезньов головою пробивав по воротах Бойко, але м'яч пішов вище воріт. Через кілька хвилин в одній з атак «Шахтаря» Селезньов опинився на землі, розраховуючи на пенальті. Але якщо арбітр не призначає 11-метровий за гру рукою, то вже в цьому епізоді.

Наприкінці тайму «Кривбас» мав шанс для взяття воріт. Після подачі кутового у дальній кут пробивав Лисенка, але Шевчук підставив голову і перевів м'яч на кутовий. На кутовий? Арбітр був іншої думки. Напевно через скупчення гравців не побачив завершення цього епізоду.

«Шахтар» забив на 43-й хвилині. І звинувачувати в цьому «Кривбас» повинен сам себе. Мабуть гравці вже догравали першу половину гри, заспокоїлися і втратили концентрацію. Після прострілу Фернандіньо Лисицький вибив м'яч на кутовий. Срна подав на 11-метрову позначку, Едуарду, який знаходився в центрі штрафного на самоті, головою переправив м'яч далі на Селезньова, і той, на мить звільнившись від опіки свого візаві, ударом через себе забиває красень-гол у ворота Дениса Бойка - 1: 0. Більше того, цей м'яч буде претендувати не тільки на звання кращого гола туру, але і чемпіонату взагалі. Але «Кривбасу» від цього не легше. Власне на цьому головні події в першому таймі закінчилися. Завершилися з перевагою «Кривбасу» в ударах по воротах. Але не в рахунку.

Ледве почався другий тайм, як «Шахтар» збільшив рахунок. Вілліан в центрі поля обіграв двох захисників «Кривбасу», зробив передачу в штрафну криворізької команди, куди увірвався Шевчук, який ударом в дотик у ближній кут забив другий м'яч у грі.

Пропустивши вдруге, «Кривбас» не знітився і намагався турбувати захисні порядки господарів. На 51-й хвилині лише майстерність Рибки врятувала "шахтарів" від голу після удару Бартуловича. Через хвилину Бабатунде б'є по воротах - кутовий. Слід подача від кутового прапорця, і Лисенко втрачає шанс відзначитися, пробиваючи повз ворота метрів з 10-ти. У ці хвилини крівбассовци мали ігрову і територіальну перевагу, але реалізувати його не змогли. Відбивши натиск, господарі поля поступово почали прибирати до своїх рук (або ніг) ініціативу у грі. Розігралися донецькі бразильці, які у швидких контратаках, маючи чимало вільного простору, відчували себе значно краще.

На 60-й хвилині «Шахтар» міг забивати ще, але м'яч після удару Вілліана пройшов трохи вище за хрестовину. У середині другого тайму гра дещо заспокоїлася. І хоча обидві команди намагалися загострити гру, всі ж перевага захисних ланок обох клубів над лініями нападу в ці хвилини була помітна.

Наприкінці матчу шанси для того, щоб змінити рахунок, мали обидва клуби. «Шахтар» - за рахунок індивідуальної майстерності бразильської «діаспори», «Кривбас» - за рахунок швидких контратак. На 90-й хвилині Вілліан намагався обвідним ударом вразити нижній кут воріт Бойко - неточно. Останній шанс для взяття воріт мав Рінар Валєєв в компенсований арбітром час, коли пробивав метрів з 25-ти. М'яч після удару гравця «Кривбасу» пройшов поруч зі штангою.

Підсумовуючи цей поєдинок слід зазначити, що не тільки перший тайм, але і взагалі гру «Кривбас» закінчив, маючи перевагу за ударами по воротах. Команда провела непогану гру, в якій все вирішило більш високу індивідуальну майстерність гравців «Шахтаря».

До того ж не виключено, що епізод, який стався на 24-й хвилині першого тайму, викличе бурхливе обговорення серед фахівців і простих любителів футболу. А наша команда, напевно, буде очікувати оцінку діям арбітра в цьому епізоді від комітету арбітрів.