Кривой Рог новости
Японія закликає відмовитись від ядерної енергії
08.08.2011 11:53 | Технологии

Японія закликає відмовитись від ядерної енергії

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан закликав відмовитися від отримання електроенергії шляхом проведення контрольованих ядерних реакцій у зв'язку з аварією на АЕС "Фукусіма-1", повідомляє Agence France-Presse.

Виступ Кана відбулося в Хіросімі 6 серпня 2011, в день 66-ї річниці першого в історії бойового застосування ядерної зброї.

Кан відзначив, що направить свої сили на зниження залежності Японії від АЕС. Він висловив сподівання, що в кінцевому підсумку це призведе до створення суспільства, не полагающегося як на "мирний атом", так і на використання ядерної зброї. За словами прем'єра, Японія повинна перейти на інші джерела енергії.

Японія має більш ніж 50 діючими атомними реакторами і займає третю сходинку в світі, поступаючись лише США та Франції. Близько чверті потреби країни в електроенергії задовольняється за рахунок АЕС. Раніше Кан заявляв, що Японія буде до 2020 року отримувати до 20 відсотків електроенергії з альтернативних джерел. В даний час цей показник складає близько дев'яти відсотків і в основному відноситься до гідроелектростанціям.

Аварія на "Фукусіма-1", яка привела до істотних викидів сталася на початку березня 2011 року після землетрусу і викликаного ним цунамі. Експерти порівнювали катастрофу в Японії з аварією на Чорнобильській АЕС. Очікується, що всі реактори "Фукусіма-1" будуть остаточно зупинені до січня 2012 року. Відновлення станції не планується.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация