Кривой Рог новости
в Ізраілі люди вийшли на вулиці з протестами проти влади
09.08.2011 09:52 | Общество

в Ізраілі люди вийшли на вулиці з протестами проти влади

В Ізраїлі вже третій тиждень продовжуються молодіжні протести. Свого піку вони досягають по суботах - в шабат людей збирається більше. В останній акції брали участь близько 300 тисяч чоловік. Демонстранти вимагають від уряду зниження цін на нерухомість, податків, плати за дитсадки та інших реформ.

Як писали ізраїльські ЗМІ, протести початку 25-річна Дафні Ліф. У її будинку розпочався капітальний ремонт, і в пошуках нової квартири вона виявила, що ціни на оренду квартири в Тель-Авіві неймовірно високі. Ліф розбила свій намет на площі Габіма і відкрила сторінку в Facebook, на якій запропонувала приєднуватися до неї всім бажаючим. Дуже швидко навколо виріс ціле наметове містечко. А потім такі ж протести почалися в Єрусалимі й інших містах.

Статистика показує, що ізраїльтяни віддають державі в середньому на 75% більше податків і зборів при купівлі житла, ніж жителі США, Західної Європи та Австралії. А витрати на утримання квартир виросли на 32% за останні три роки, при тому, що в Західній Європі - на 14,5%. Зокрема, як зазначають місцеві сайти, типове житло в Тель-Авіві (до 100 кв.м) коштує в середньому $ 500 тис. Для порівняння - в Києві $ 150-200 тис. Також демонстранти просять знизити податки, відмінити плату за дитячі садочки і збільшити зарплати бюджетникам (середня зарплата по країні - $ 2300).

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаніягу вже пообіцяв, що проведе ряд реформ, які дозволять знизити ціни на житло.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация