Кривой Рог новости
В Кривому Розі побудують сміттєспалювальний завод
09.08.2011 13:26 | Экология

В Кривому Розі побудують сміттєспалювальний завод

За дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник провів нараду з відбору стратегічного партнера Дніпропетровської області у сфері поводження з твердими побутовими відходами. У нараді взяли участь керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, експерти і компанії, які претендують на стратегічне партнерство з областю у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).

Геннадій Темник повідомив, що одним із пріоритетних напрямків стратегії розвитку Дніпропетровщини, яка розроблена за ініціативою і за підтримки губернатора Олександра Вілкула, є впровадження в області системних заходів щодо забезпечення екологічної безпеки жителів регіону. Зокрема, створення комплексної системи вивозу та утилізації побутових відходів.

Щорічно в області утворюється, згідно зі статистичними даними, близько 4 млн кубометрів побутових відходів, які в основному розміщують на звалищах. Тому в 2011 році в області розроблена і впроваджується система управління відходами, яка дозволить на основі отриманих наукових даних розробити конкретні заходи по залученню інвестицій та налагодження співпраці з іноземними фінансовими установами.

Зразком і орієнтиром для Дніпропетровщини в цьому плані є система управління відходами, яка прийнята і діє в Європейському Союзі. Вона включає в себе п'ять головних принципів. По-перше, використання відходів як вторинної сировини, а також використання енергії, одержуваної при переробці відходів. По-друге, це єдність і жорсткий контроль всіх етапів в ланцюзі видалення відходів (збирання, вивезення та утилізація). По-третє, створення умов для екологічно коректного поховання відходів, які не використовуються в якості вторинної сировини. По-четверте, зведення до мінімуму загрози здоров'ю населення та навколишньому середовищі при видаленні відходів. І, нарешті, по-п'яте, впровадження принципу «забруднювач платить».

За словами Геннадія Темник, цього року за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено виділення коштів на будівництво і розробку проектно-кошторисної документації полігонів ТПВ в смт Магдалинівка, смт Іларіонове, м. П'ятихатки, смт Кринички, смт Васильківка, смт Широке і м. Жовті Води.

Геннадій Темник підкреслив, що обласна влада планує найближчим часом вирішити питання будівництва в області трьох заводів з сортування та утилізації твердих побутових відходів. Зокрема, в Дніпропетровську планується створити два регіональних сміттєпереробних комплексу. Комплекс «Правобережний», потужністю 500 тис. тонн на рік. Він обслуговуватиме правобережну частину Дніпропетровська.

Орієнтовна площа земельної ділянки комплексу - 18-22 га. Комплекс «Лівобережний» потужністю 200 тисяч тонн на рік. Він обслуговуватиме лівобережну частину обласного центру, а також північну частину міста Новомосковськ. Орієнтовна площа земельної ділянки, на якій розташується комплекс, - 10-15 га. Третій, сміттєспалювальний завод, планується побудувати в Кривому Розі. Передбачається, що він при спалюванні твердих побутових відходів буде виділяти теплову енергію, яка частково буде забезпечувати систему теплопостачання міста.

«Сьогодні проводимо публічний вибір стратегічного партнера Дніпропетровської області для реалізації масштабних проектів у сфері поводження з відходами на основі експертних оцінок», - сказав Геннадій Темник. Він зазначив, що на підставі презентацій учасників проекту експерти вивчать представлені матеріали. Зокрема, можливості фінансових інвестицій на будівництво сміттєпереробних заводів і сміттєперевантажувальних і сортувальних комплексів, а також контейнерних майданчиків для збирання твердих побутових відходів, придбання техніки і т.д. Після цього, за словами заступника голови облдержадміністрації, за оцінками експертів буде обрано стратегічного партнера Дніпропетровської області у сфері поводження з ТПВ.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация