Кривой Рог новости
Робота в сучасному офісі відкритого планування, шкідлива для мозку
10.08.2011 10:09 | Технологии

Робота в сучасному офісі відкритого планування, шкідлива для мозку

Даний факт довели британські та американські дослідники, пише газета The Telegraph.

Згідно з останнім дослідженням, робота в сучасному офісі в умовах постійного шуму і суєти може знизити продуктивність офісного працівника на 15% і привести до погіршення його самопочуття на 32%. Причина полягає в відкритому плануванні офісу, яка була вперше використана в 1950-х роках. Перебуваючи в такому приміщенні, людина надмірно напружений, а його мозок перебуває в постійній активності, що призводить до зайвої трати енергії.

"Відкрите планування офісів була придумана для того, щоб люди могли вільно пересуватися по приміщенню і спілкуватися з колегами, що дозволило б ефективніше вирішувати завдання і обмінюватися ідеями, - говорить доктор Джек Льюїс, який організував експеримент. - Але цього не відбувається. Коли ви зосереджені на роботі, а десь поруч дзвонить телефон, ви втрачаєте концентрацію. Ви можете не звертати на це особливої ​​уваги, але мозок досить чутливий до відволікаючим чинникам ".

Заборона на розміщення на робочому столі особистих речей також погано впливає на продуктивність працівника, вважає психолог з Ексетерського університету доктор Крейг Найт. "В ході наших досліджень учасники експерименту працювали краще за столами, на яких стояли фотографії та квіти. Якщо людям було дозволено самим прикрасити робочі місця, використовуючи власні речі, їх самопочуття поліпшувалося на 32%, а продуктивність - на 15%", - стверджує доктор Найт.

Пояснення цьому полягає в тому, що в таких умовах працівник відчуває себе більш комфортно і тим самим краще концентрується.

Цю теорію підтверджують результати наукового експерименту, проведеного професором Фредом Гейджем з лабораторії генетики Інституту Салка в Каліфорнії. Учений порівняв мозок мишей, які утримувалися в порожніх, чистих клітинах, з мозком гризунів, які мешкали в середовищі, стимулюючої мозкову діяльність. За один місяць мозок мишей, які жили в сприятливому середовищі, збільшився на 15%. Зростання відбулося за рахунок збільшення кров'яних судин і освіти нейронів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация