Кривой Рог новости
Криворізькі "швидкі" забезпечені ліками
13.08.2011 10:59 | Здоровье

Криворізькі "швидкі" забезпечені ліками

Криворізька швидка медична допомога - це 58 спецавтомобілів, з яких 9 - з устаткуванням для інтенсивної терапії та реанімобілі і більше тисячі співробітників, які щодня поспішають на допомогу криворіжцям. Про те, чим живе сьогодні криворізька «швидка», журналістам розповів головний лікар Криворізької міської станції швидкої медичної допомоги Анатолій Біевскій.

- За добу до нас надходить близько 750-ти викликів з усіх кінців міста, - зазначив Анатолій Михайлович. - Випадки відмови виїжджати - поодинокі, бригада готова приїхати при будь-якому нездужанні звернувся. Адже кількість викликів у нашому місті, число мешканців якого не дотягує і до 700-т тисяч, можна порівняти з кількістю викликів в містах-мільйонниках.

На сьогоднішній момент в місті розташовано 8 підстанцій і два пункти тимчасового базування бригад швидкої допомоги. Підстанції будувалися, природно, ще за радянських часів. Треба сказати, місце їх розташування вибрано грамотно - практично до будь-якого пункту призначення, охопленого радіусом дії підстанції, можна дістатися за 15 хвилин. Такий часовий інтервал був нормою. Тепер же, за новими правилами, автомобіль повинен добиратися від бази до місця призначення в місті - за 10 хвилин, у сільській місцевості - за 20. У нашому надзвичайно розтягнутому місті це зробити складно, хоча й немає таких проблем з пробками, як, припустимо, в Дніпропетровську. Тому виникла необхідність створити пункти тимчасового базування бригад.

- Сьогодні їх два - на базі міськлікарні № 11 і на селищі «Рудничний», - розповів Анатолій Біевскій. - До кінця року будуть відкриті ще чотири пункти тимчасового базування бригад «швидкої допомоги»: при міськлікарні № 8, при дитячій лікарні № 2, при поліклініках № 1 та № 2.

На питання журналістів про фінансування, наявність ліків і устаткування, стан автомобілів головлікар станції медичної допомоги відповів, що становище криворізьких бригад «швидкої допомоги» - не найгірше.

- Всі автомобілі на ходу, всі вони - випуску 2004-2008 рр., На даний момент їх кількості вистачає для обслуговування міста. - Каже Анатолій Біевскій. - Буквально днями були проведені відкриті торги. Тендер на забезпечення криворізьких автомобілів «швидкої допомоги» паливом виграла компанія «Авіас». На сьогоднішній день усі виїзні бригади забезпечені ліками, перев'язувальними матеріалами, медобладнанням. І нехай не бентежить «смішна» сума в 3,5 гривень на медпрепарати на один виїзд. Адже далеко не кожному пацієнтові «швидкої» потрібна медикаментозна допомога. Іноді хворого відразу транспортують безпосередньо до лікарні, іноді просто оглядають і направляють до фахівця за місцем проживання. Так що насправді, медпрепаратів вистачає. Хочу звернути увагу на те, що всі ліки в валізці лікаря мають державну реєстрацію, вони відповідають нормі за термінами придатності. І використовувати лікар «швидкої допомоги» має право тільки ті ліки, які є в його сумці. Тому пропонувати вколоти «своє» ліки лікаря «швидкої» безглуздо. Це заборонено.

За словами головлікаря, немає зараз проблем і з медичним обладнанням. Всі автомобілі «швидкої допомоги» мають в комплекті ручної дихальний апарат, кисневий інгалятор або апарат штучної вентиляції легенів, повний комплект шин для фіксації переломів.

Реанімобілі додатково забезпечені апаратурою для безперервного спостереження за станом пацієнта і для надання термінової реанімаційної допомоги.
- Зупинка роботи служби швидкої медичної допомоги, - сказав наприкінці зустрічі Анатолій Біевскій, - рівноцінна зупинці серця в організмі. На щастя, нашому місту це поки не загрожує.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация