Кривой Рог новости
Легковим автомобілям тепер не потрібно проходити техогляд. Закон про відміну техогляду набрав чинності
14.08.2011 12:35 | Политика

Легковим автомобілям тепер не потрібно проходити техогляд. Закон про відміну техогляду набрав чинності

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень", що передбачає скасування обов'язкового техогляду для приватних легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів, вступив в силу.

Обов'язковому Техконтроль не підлягають легкові автомобілі всіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються в комерційних цілях), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби незалежно від терміну експлуатації.

Такому контролю також не підлягають легкові автомобілі, що використовуються в комерційних цілях і вантажівки незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни і причепи до них з терміном експлуатації до 2 років.

Обов'язковий Техконтроль передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: стану систем гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, светопропуска скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у

частини, безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Документом встановлено, що обов'язковий Техконтроль здійснюється суб'єктами, які мали необхідним для цього обладнанням.

Крім того, закон визначає періодичність проходження такого Техконтролю.

Законом скасовано необхідність мати при собі нотаріально завірене доручення на право керування автомобілем, а також вимога для водіїв автомобілів, які здійснюють транспортні перевезення, про обов'язкову наявність дорожнього (маршрутного) листа та документів на вантаж, що перевозиться.

Таким чином у цих випадках водію достатньо буде мати при собі посвідчення водія та реєстраційний документ на автомобіль.

І тепер водії не зобов'язані при прохання співробітника правоохоронних органів пред'явити йому посвідчення або реєстраційний документ передавати його на перевірку - достатньо буде тільки показувати його.

Як повідомляло агентство, Верховна Рада скасувала обов'язковий техогляд для приватних легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів 5 липня.

Добавить коментарий
Похожие новости
DDos-атака хостингу ОПОРА
29.10.2012 14:06 | Политика
DDos-атака хостингу ОПОРА
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация