Кривой Рог новости
В ритуальних війнах влада підлила масла в вогонь
15.08.2011 15:53 | Власть

В ритуальних війнах влада підлила масла в вогонь

На двох стратегічних для міської влади напрямках — інформаційному та ритуальному — кадрові зміни. Досить резонансні кадрові рішення прийняв міський голова Юрій ВІЛКУЛ, видавши два розпорядження. Одним він призначив нового головного редактора газети «Червоний гірник», засновником якої є Криворізька міська рада, другим — розірвав контракт із директором комунального підприємства «Ритуал».

Так, із 29-го липня тимчасово, терміном на три місяці, головним редактором міської комунальної газети «Червоний гірник» призначена Ольга КАЛИНЮК. Прикметно, що це призначення, як, власне, і призначення її попередника на посаді, відбулося не лише без оголошення конкурсу на заміщення посади, а і без дотримання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Згідно з прописаною в статті 26 нормою цього Закону, не лише заснування ЗМІ, а і призначення та звільнення їх керівників є виключною компетенцією міської ради. А, отже, як гласить «Отче наш» місцевого самоврядування, призначення редактора міської комунальної газети мало б відбуватися «виключно на пленарному засіданні міської ради».

Нема сумніву, що, в разі дотримання законної процедури призначення редактора, депутати охоче скористалися б можливістю підняти у сесійній залі питання щодо якості висвітлення комунальною газетою як діяльності міської ради, так і всіх аспектів життя міста.

Ще одне свіже кадрове рішення міського голови — розірвання контракту з директором комунального підприємства «Ритуал» Арсеном ПОШНАКЯНОМ, якого міський голова звільнив за власним бажанням з 1-го серпня. З наступного дня директором КП «Ритуал» призначено Євгена ДИВЕНКА.

Посаду керівника комунального «Ритуалу» Арсен Пошнакян обіймав усього кілька місяців, змінивши на ній благополучно відправленого на пенсію керівника міської ритуальної служби впродовж багатьох років Анатолія КОВАЛЬЦЯ. Арсен Пошнакян обіцяв покінчити зі свавіллям у сфері ритуальних послуг, відзначився оригінальними методами «наведення порядку» на кладовищах та жорстким протистоянням із підприємцями, що працюють у сфері ритуальних послуг.

До речі, під час учорашньої прес-конференції заступника міського голови Григорія ВЕРБИЦЬКОГО, який відає питаннями житлово-комунального господарства, «Вестник» поцікавився, чи не розглядається Арсен Пошнакян в якості кандидатури на посаду директора щойно створеного міською радою нового комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс». Однак від відповіді на це питання заступник міського голови утримався. Хоча сказав, що поки що не відбулася ані державна реєстрація новоствореного підприємства, ні передача йому майна. А стосовно доцільності створення комунального підприємства, аналогічного існуючому, про що перед міською радою клопотало підпорядковане Григорію Вербицькому управління благоустрою та житлової політики, то він сформулював її так:

— Доцільність була в тому, що, як передбачено законом, міська рада в обов’язковому порядку повинна визначити комунальне підприємство як організацію, яка надає послуги з утримання кладовищ. Бо те підприємство, яке зараз працює (КП «Ритуал» — Авт.) в силу багатьох об’єктивних і суб’єктивних причин має від’ємне сальдо. Економічно нормально воно далі працювати не може. Тому ми маємо на меті замінити його іншим комунальним підприємством (КП «Ритуал Сервіс Плюс» — Авт.).

І це, як уже писав «Вестник», не єдиний приклад того, як замість одних комунальних підприємств, що догосподарювалися до ручки, створюються нові. Хоча по суті ті самі.

"Вестник Кривбасса"  Наталия Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация