Кривой Рог новости
Криворізька єпархія попрощалась з кліриком Свято-Покровського жіночого монастиря архімандритом Йосифом
15.08.2011 16:12 | Общество

Криворізька єпархія попрощалась з кліриком Свято-Покровського жіночого монастиря архімандритом Йосифом

Як повідомляє прес-служба єпархіального управління Криворізької єпархії, 12 серпня, у свято мученика Іоанна Воїна, на 80-му році життя упокоївся шанований і улюблений кількома поколіннями віруючих криворіжців пастир і монах - клірик Свято-Покровського жіночого монастиря архімандрит Йосиф (Дем'яненко).

У повідомленні говориться, що батько Йосип народився 24 липня 1931 року в селі Трушевци на Черкащині в благочестивій селянській родині. Відслуживши в армії, в 1956 році прибув до м. Кривий Ріг, де по 1978 рік працював на руднику «Червона Гвардія». У дуже складні для Церкви роки гонінь, він залишався твердим у вірі, і в квітні 1979 року був висвячений на диякона, а через рік став священиком.

Здійснював священиче послух у Нікополі, Жовтих Водах, в смт. Широкому, та місті Кривий Ріг. З 1986 по 1997 роки він служив в Свято-Вознесенському храмі, що на Південному ГЗК, і ніс послух у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. З серпня 1997 року він призначений старшим священиком у новооткрившемся Свято-Покровському жіночому монастирі. За доброту і любов до людей, старанне пастирське служіння, батюшка придбав воістину народне шанування і був удостоєний всіх церковних нагород, аж до права служіння Божественної Літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче наш».

Після смерті дружини в 2009 році він прийняв чернечий постриг з ім'ям Йосип на честь праведного Йосипа Обручника. А рік по тому до свята Святої Пасхи був зведений в сан ігумена, ще через рік отримав сан архімандрита.

Архімандрит Йосип залишився в пам'яті віруючих криворіжців як благочестивий пастир - завжди доступний, простий і чуйний духівник і наставник. Сестри і насельниці жіночої обителі, парафіяни і духовні чада щиро оплакують «свого батюшку», завжди з любов'ю, терпінням і розумінням ніс їх духовні тяготи.

Чин відспівування і поховання архімандрита Йосипа відбувся у неділю - після здійснення святкових статутних богослужінь цього дня (в народі свято називають "Медовий Спас" або "Маковей"). Здійснював обряд сам архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем у соборному співслужінні духовенства єпархії. Владика напучував свою паству на прикладі благочестивої і доброчесного життя покійного священика.

Поховали батька Йосипа в монастирській огорожі, у апсиди храму святих Жон-Мироносиць - його улюбленому місці молитви та відпочинку.

Як свідчила настоятелька Свято-Успенського монастиря ігуменя Анастасія, скромність, духовна строгість і життєлюбність архімандрита Йосифа залишаться добрим прикладом для багатьох ченців, священнослужителів і духовних чад батюшки.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация