Кривой Рог новости
Службу криворізької швидкої піддадуть реформам
16.08.2011 11:29 | Здоровье

Службу криворізької швидкої піддадуть реформам

Службу швидкої медичної допомоги в Кривому Розі очікують реформи, причому, вже в найближчому майбутньому. Про те, які зміни в роботі «швидкої допомоги» слід очікувати криворіжцям, розповів головний лікар Криворізької міської станції швидкої медичної допомоги Анатолій Біевскій.

Програма медичних реформ запланована на 2012-2014 роки. Дніпропетровська область одна з перших почне впроваджувати цю програму в життя. Зміни торкнутися всіх сфер медичних послуг в тому числі, і швидкої медичної допомоги.

- Раніше завданням «швидкої допомоги» було транспортування хворого до лікувального закладу. Поступово функції розширилися, і на сьогоднішній момент лікарі «швидкої» виконують також і екстрену допомогу хворому або потерпілому.

Планується, що ці дві функції будуть розділені, - розповів журналістам Анатолій Біевскій. - Автомобілі екстреної медичної допомоги будуть відправлятися на виклики, де спочатку мається на увазі загроза життю людини. Це різні нещасні випадки, ДТП, переломи, гострі стани. Саме на такі випадки поширюється часовий ліміт - 10 хвилин для прибуття на місце. Усі інші дзвінки будуть обслуговувати бригади невідкладної медичної допомоги. Тут вже час очікування - до 1 години.

Відповідно до реформи, в Кривому Розі будуть відкриті 7 пунктів первинної медико-соціальної допомоги. При них будуть діяти пункти невідкладної медичної допомоги, куди і будуть привозити хворих бригади «швидкої».

- Хто буде вирішувати, відправляти на виклик бригаду екстреної або невідкладної допомоги?

- Як і зараз, цим буде займатися диспетчер. І зараз кожна людина, що приймає дзвінки, має список питань, щоб скласти приблизну картину того, що відбувається на місці виклику. Серед диспетчерів випадкових людей немає. Це фельдшери або лікарі, не один рік пропрацювали в бригаді «швидкої», що представляють собі всю специфіку роботи. Вони самі зацікавлені надати лікарю виїжджає бригади максимально повну інформацію. Тоді лікар, за час, поки машина доїде до адреси, може припустити, що відбувається з людиною, який у нього може бути діагноз, які заходи необхідно провести в першу чергу. Список питань буде скоректований, уточнені умови, коли яку бригаду посилати. Все це в кінцевому підсумку повинно привести до більш якісному наданню медичної допомоги криворіжцям.

- Які ще вживаються заходи, щоб бригада «швидкої допомоги» якнайшвидше добиралася до адреси?

- На засіданні виконкому, де мова йшла про поліпшення якості роботи «швидкої допомоги», говорилося про проблеми, пов'язані з перекритими під'їзними шляхами до будинків, з незадовільним станом доріг. Можу сказати, що керівництво районів відреагувало на наші зауваження, роботи з поліпшення під'їзних шляхів проводяться.

Дуже допомагає нам система GPS-моніторингу. Це програма, що дозволяє через супутник відстежувати місце розташування автомобіля «швидкої допомоги», дізнаватися, рухається авто або стоїть. Це зручно, оскільки диспетчер може відправити на виїзд машину, найближче знаходиться до місця виклику. Також у нього завжди під контролем кількість зайнятих і вільних бригад. Щоб не було плутанини, диспетчер підстанції «бачить» тільки свої бригади. А повна картина - на моніторах головлікаря і старшого чергового. Кожна машина оснащена рацією, що дозволяє оперативно зв'язатися з будь бригадою. Ніхто не скасовував і мобільний і стільниковий зв'язок. Ми обслуговуємо всі виїзди, відмов практично не буває.

Звичайно, є у нас свої «години пік» (з 8:00 до 11:00 і з 18:00 до 24:00) і «чорні» дні (понеділки і святкові дні), коли викликів набагато більше, ніж в інший час. Тоді важко доводиться всім, і диспетчерам, які повинні точно розрахувати до кого треба їхати в першу чергу, і бригадам, які їдуть з одного термінового виїзду на інший. Тут можливі затримки в часі, але "швидка" приїде обов'язково.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация