Кривой Рог новости
Кривий Ріг заполонили нітратні врожаї баштану
16.08.2011 15:19 | Здоровье

Кривий Ріг заполонили нітратні врожаї баштану

За інформацією міської санепідстанції, на стихійну торгівлю - на вулиці, у двори будинків - йдуть партії динь, які були заборонені до продажу на ринках міста через високго вмісту нітратів. Про це сайту 0564.in.ua стало відомо зі спілкування з фахівцями Криворізької СЕС.

Як сказала завідуюча відділенням гігієни харчування Криворізької міської СЕС Тетяна Семенова, починаючи з липня місяця їх фахівцями проводяться регулярні цільові рейди, спрямовані на визначення залишкового вмісту нітратів та пестицидів у кавунах і динях, що реалізуються на території Кривбасу.

"За цей час в різних торгових точках міста нами було відібрано 93 проби баштанних культур, з них 50 кавунів і 43 дині. За вмістом пестицидів не було виявлено жодного випадку перевищення норми. А ось що стосується нітратів, то в кавунах, що реалізуються на ринках міста, залишковий вміст цих речовин цілком вписується в допустиму норму. жаль, про динях такого сказати не можна - 7 проб з відібраних 43-х при дослідженні показали, що в них максимально допустима норма нітратів перевищена до 2-х разів. Примітно, що всі ці дині до нас в місто надійшли з Херсонської області ", - сказала Т. Семенова.

За її словами, такого змісту нітратів вже цілком достатньо, щоб викликати харчове отруєння, особливо у найбільш уразливого контингенту - дітей та людей похилого віку.

Але найбільше турбує санітарних лікарів те, що нітратні дині, заборонені до продажу на ринках міста, нікуди з Кривого Рогу не зникли. "Ніхто їх не вивозить назад до виробника - до нас надійшла інформація, що вони розтікаються по місту і реалізуються вже на пунктах стихійної торгівлі. Тому ми провели ряд спеціальних рейдів та відібрали проби баштану на 24-х точках незаконної по суті торгівлі - 12 динь і 12 кавунів. Кавуни знову нас не розчарували, а третина відібраних динь виявилися з перевищеним вмісту нітратів ", - зазначила Тетяна Семенова.

За зібраними матеріалами міської СЕС було підготовлено та направлено лист на ім'я начальника Криворізького міського управління міліції. Але поки справа дійде до реакції правоохоронців, фахівці санстанції закликають криворіжців не піддаватися спокусі купити диньки у власному дворі, на стихійному розвалі. Принаймні вимагайте у продавця документи, які підтверджують, що його продукція проходила санветконтроль. Якщо ж довідки про зміст нітратів у динях його немає - краще не ризикуйте.

У кожному разі, купувати на ринку дині безпечніше, стверджують санлікарі. Ціна вирішує далеко не все, але навіть з цього боку - відновлення втраченого здоров'я після ласощі нітратосодержащім плодом, обійдеться набагато дорожче.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация