Кривой Рог новости
За обов'язковий медогляд дітей, тепер відповідатимуть батьки
17.08.2011 09:04 | Здоровье

За обов'язковий медогляд дітей, тепер відповідатимуть батьки

Як повідомила головний експерт-педіатр управління охорони здоров'я Ніна Бурдуковская, згідно з постановою Кабінету Міністрів України та наказу Міністерства управління охорони здоров'я Україна, профілактичні огляди школярів цього року здійснюються в дитячих лікувальних установах за місцем проживання.

На думку працівників охорони здоров'я це позитивно вплине на ситуацію.
"В кожній установі вказані дні та години прийому школярів фахівцями. Це нововведення трохи поліпшує ситуацію, так як на профілактичні огляди діти приходять з батьками, які зможуть більш інформативніше донести до лікаря скарги дитини. Також при огляді у педіатра знаходиться амбулаторна карта дитини, де фіксувалися попередні звернення, скарги та лікування, що дозволяє більш детально проаналізувати дані і оцінити стан дитини ", - сказала Н. Бурдуковская.

При цьому вона нагадала, що поглиблений медогляд проходять діти у віці 6, 11, 14, 15, 16, 17 років. Обов'язковим є проходження наступних фахівців: дитячого хірурга, дитячого ортопеда, дитячого офтальмолога, дитячого стоматолога, а дівчаткам з 14-років - і дитячого гінеколога.

"Якщо за місцем проживання відсутні будь фахівці, то реєстратура надає адресу закріплених лікувальних установ, де можливо пройти дане обстеження. В основному це міський дитячий консультативний центр 8-ї міської лікарні, але можливі і інші лікарні", - зазначила головний педіатр міста.

Ще одне важливе нововведення - цього року обов'язковим є проходження школярами проби Руф'є, яка допомагає розділити дітей за станом здоров'я на підготовчу, спеціалізовану і загальну групи з фізичного виховання. "Це обстеження бажано пройти до 15 вересня, що дозволить правильно і своєчасно розподілити дітей для занять фізкультурою", - зауважила Бурдуковская.

Що стосується профогляду дітей диспансерних груп, то тут нічого не змінилося.

Як відомо, минулорічні профілактичні огляди показали, що в основному школярі Кривбасу мали проблеми зі здоров'ям з приводу погіршення слуху, зору, дефектів мовлення, порушення постави та сколіозу. Найбільш частими були звернення до лікарів через захворювання органів дихання.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация