Кривой Рог новости
Як повідомляє Держгірпромнагляд експлуатація надшахтних споруд здійснюється без порушень
17.08.2011 13:19 | Бизнес

Як повідомляє Держгірпромнагляд експлуатація надшахтних споруд здійснюється без порушень

Як повідомляє прес-служба Криворізького ТУ, на більшості гірничодобувних підприємств експлуатація надшахтних споруд здійснюється відповідно до вимог законодавства. Це встановили інспектори Криворізького територіального управління Держгірпромнагляду в результаті позапланової перевірки, проведеної після аварії на макіївській шахті ім. Бажанова.

Тим не менше, був виявлений і ряд порушень: неякісне ведення технічної документації; неексплуатовані копри не обстежують з метою визначення категорій та оцінки їх стану. Копри, які знаходяться в аварійному стані і не придатні до нормальної експлуатації не ремонтують. Власниками не приймаються своєчасні та дієві заходи з реконструкції окремих конструктивних елементів надшахтних споруд.

Всього в ході перевірки було здійснено 11 обстежень, виявлено 45 порушень, в 6 випадках зупинено експлуатацію 10 будівель або споруд і заборонений доступ в них людей. До адмінвідповідальності притягнуто 8 посадових осіб, з них 2 перших керівника, матеріали позапланової перевірки передані до органів прокуратури.

Про це було сказано на засіданні Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія прийняла рішення зобов'язати керівників шахт терміново усунути всі порушення, виявлені контролюючими органами при обстеженні та притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, винних у виявлених порушеннях.

Перевірки стану надшахтних споруд тривають.

Як відомо, серед піднаглядних Криворізькому ТУ 23-х підприємств у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях є 20 шахт, з них 16 експлуатуються, 3 в режимі консервації, 1 на стадії будівництва. На підконтрольних шахтах експлуатуються 102 шахтних стовбура, 115 підйомних установок, 74 копра, з яких 55 - у Дніпропетровській області, а 42 - безпосередньо в Кривому Розі.

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация