Кривой Рог новости
Windows на ринку персональних комп'ютерів знизилася до мінімуму
17.08.2011 13:35 | Технологии

Windows на ринку персональних комп'ютерів знизилася до мінімуму

Частка операційної системи Windows від Microsoft на ринку персональних комп'ютерів знизилася до мінімуму за 20 років і склала 82%, підрахували в дослідницькій компанії Canalys. Попит на планшетні комп'ютери iPad, а також пристрої на платформі Google Android знижує продажі ноутбуків, більшість яких працює на операційній системі Windows.

За даними Canalys, поставки Apple на ринку персональних комп'ютерів за рік зросли на 8,2% і в II кварталі склали 13,6%.

«Якщо Microsoft не усвідомлює небезпеку від мобільних пристроїв, то їх головний продукт Windows опиниться в небезпеці», - коментує Білл Вімен, аналітик ISI Group.

Продажі смартфонів і планшетников на Google Android і Apple iOs в 2011 році різко зросли. За даними аналітиків, у II кварталі 2011 року 43% з усіх проданих смартфонів працюють на Android, а 61% всіх планшетников на ринку були Apple iPad.

Але пріоритет Windows, особливо для бізнесу, навряд чи зникне найближчим часом. Перша модель iPad з'явилася навесні 2010 року, і з того часу Apple продала 28700000 планшетников з операційною системою iOs 4. Остання розробка від Microsoft - Windows 7 - з'явилася в 2009 році, корпорація вже продано 400 млн копій цієї операційної системи.

Продаж програмного забезпечення принесла Microsoft $ 12,3 млрд, близько половини операційного прибутку за минулий рік. Але виручка корпорації падає протягом півроку. Одна з причин, відзначає Microsoft, - велика кількість піратських копій програм в Китаї.

Корпорація сподівається, що ситуацію із продажами виправить нова система Windows 8. Її презентація запланована на вересень, на конференції розробників, які отримають перші версії операційної системи.

Windows 8, орієнтована для роботи на

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация