Кривой Рог новости
Тепер лікувати пациентів будуть сімейні врачі
18.08.2011 12:06 | Здоровье

Тепер лікувати пациентів будуть сімейні врачі

Дніпропетровська область стала однією з перших, в якій стартує медична реформа. Ця ініціатива влади не залишила байдужим нікого, адже до послуг лікарів доводиться вдаватися кожній людині. Щоб розповісти про нововведення у сфері медичних послуг, начальник міського управління охорони здоров'я Олександр Світловська зібрав прес-конференцію.

Перше питання, яке хвилює всіх - це реорганізація так званої первинної медичної допомоги, тобто роботи дільничних педіатрів і терапевтів. За словами Олександра Світловська, сьогоднішня схема фінансування цього напряму в медицині далека від досконалості. Гроші, виділені з бюджету, йдуть на зарплати медпрацівникам і утримання лікарень. Власне на лікування залишається 5 гривень 60 копійок на день перебування в стаціонарі і 4 копійки на одне відвідування поліклініки.

Вихід із ситуації - виділення дільничної служби (педіатрів і терапевтів) в окрему юридичну особу з відкриттям власного рахунку в банку, на який гроші будуть надходити безпосередньо і витрачатися виключно за призначенням - на надання своєчасних і якісних послуг. Адже не секрет, що в умовах стаціонару отримує медичну допомогу значно менша кількість людей, ніж у поліклініці.

Нова служба буде називатися Центр первинної медико-соціальної допомоги. До бюджету на наступний рік уже закладено конкретні суми на обслуговування пацієнтів у цих центрах. На відвідування поліклініки виділяється 3 гривні, на відвідування на дому - 4 гривні. Планується, що працювати в центрах будуть так звані "сімейні" лікарі, які зможуть надавати допомогу пацієнту будь-якого віку і не тільки встановлювати первинний діагноз, а й виконувати деякі медичні процедури, аж до нескладних операцій.

Оскільки інститут сімейної медицини в Україні поки що не розвинений, у перехідний період в центрах первинної допомоги прийом буде вести бігада з трьох лікарів: педіатра, терапевта та гінеколога. Згідно з попередніми розрахунками, одіон лікар обслуговуватиме близько 1200 пацієнтів.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация