Кривой Рог новости
Через кілька років Земля буде оточена кластерами-суптниками
18.08.2011 15:27 | Технологии

Через кілька років Земля буде оточена кластерами-суптниками

Якщо зусилля вчених з оборонного наукового агентства DARPA увінчаються успіхом, через кілька років військові супутникові системи розвідки і комунікації будуть представляти собою кластери з десятків або навіть сотень маленьких, дешевих, легко замінних супутників. Об'єднані бездротовою мережею, ці невеликі апарати замінять великі дорогі вразливі аналоги.

Пентагон витратив кілька років і десятки мільйонів доларів на розробки в рамках програми F6, метою якої є створення кластерів малих супутників, пов'язаних між собою спеціальними бездротовими мережами. Кластери повинні будуть автономно виконувати різні завдання, такі як обробка та зберігання даних, зондування, зв'язок, навігація і т.д. При цьому система повинна залишатися працездатною навіть у разі виходу з ладу одного або декількох вузлів кластера. І ось - у DARPA оголосили про те, що демонстрація технології відбудеться в 2014-2015 році, а компанія Raytheon отримала від уряду США 2400000 дол на створення бездротової мережі для супутників F6.

Незважаючи на те, що в DARPA не озвучили параметри майбутнього тестового розгортання кластера на орбіті, відомо, що в Raytheon будуть проектувати мережу для кластерів розміром до 100 супутників, кожен з яких буде виконувати близько 10 різних функцій. Завдяки тому, що всі вузли кластера можуть працювати самостійно, навіть якщо частина мережі буде знищена, оператори зможуть управляти кластером і завантажувати нові місії.

Детальні параметри супутників невідомі, але передбачається використання щодо нових супутників типу CubeSat. Це наносупутники, що стоять від декількох тисяч до декількох сотень тисяч доларів і вагою кілька кілограмів. В даний час армія США активно експериментує з наносупутника: свої CubeSat мають ВМС, ВПС і командування спеціальних операцій (USSOCOM).

Програма F6 обіцяє військовим великі переваги: ​​наносупутники коштують дешево, їх можна виводити на орбіту легкими ракетами, до того ж, їх дуже складно знищити.

Восени ВВС запустять три супутники розміром 10х10х10 см і вартістю 35 тис. дол кожен. У ході цього тестового запуску буде випробувана оригінальна система зв'язку, яка, можливо, буде використовуватися і в кластерах програми F6. Суть полягає в використанні 1-Вт лазера, який буде «світити» з низької навколоземної орбіти і зв'язуватися з солдатом. Все обладнання включає простий об'єктив передавача в космосі і детектор фотонів на поверхні Землі. Військові вважають, що, хоч лазерний промінь може розходитися на такій великій відстані, щільність фотонів буде достатня для створення надійного завадостійкого і невидимого для противника каналу зв'язку.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация