Кривой Рог новости
Одеські хіміки і фармацевти розробили нове снодійне
19.08.2011 09:32 | Здоровье

Одеські хіміки і фармацевти розробили нове снодійне

Одеські хіміки і фармацевти Сергій Адронаті, Микола Головенко та Анатолій Редер отримали щорічну премію Національної академії наук України за розробку унікального снодійного препарату - таблеток «Левана» (ціназепам).

Академік НАН України Сергій Адронаті очолює Одеський фізико-хімічний інститут ім. Богатського, академік Академії медичних наук Микола Головенко керує відділом в цьому інституті, а кандидат хімічних наук Анатолій Редер є гендиректором спільного україно-бельгійського підприємства «Інтерхім» (13% акцій - у держави).

За словами Анатолія Редера, розробка ліки зайняла більше десяти років. Ще 4 роки «Левана» проходила передбачені законодавством випробування: доклінічні - на тварин - і клінічні, коли препарат давали спочатку невеликий, а потім все більш значним групам пацієнтів. Природно, добровільно і попередньо застрахувавши людей. В результаті урядова комісія визнала препарат відповідає всім стандартам, і він отримав держреєстрацію.

Залишилося владнати деякі формальності, і ціназепам вийде на ринок. Правда, ціну його майбутні виробники поки що не називають. «Скажу тільки, що вона буде конкурентною», - сказав Редер.

Він додав, що аналогів «Левану» у світі майже немає: «Звичайні снодійні препарати відразу занурюють пацієнта в глибокий сон, що загрожує цілим рядом побічних ефектів. Людина прокидається млявим, нерідко у нього порушена координація рухів. Крім того, якщо прийняв таке снодійне різко розбудити, то він не зможе більше заснути. Наш препарат відрізняється тим, що дає максимально наближений до природного сон. Тобто, прийнявши його, пацієнт проходить всі стадії нормального сну, і більшості побічних ефектів або немає взагалі, або їх дія мінімізовано ».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация