Кривой Рог новости
Японці винайшли новий метод навчання грі на музичних інструментах
19.08.2011 09:45 | Технологии

Японці винайшли новий метод навчання грі на музичних інструментах

Чергова технічна новинка з Японії: якщо раніше людина грав на комп'ютері, то тепер комп'ютер в буквальному сенсі грає людиною. Завдяки спеціальним датчикам і електророзряду, навіть не має музичної освіти зможе зіграти пару етюдів. Розробкою вже зацікавилися великі міжнародні компанії, адже технологія дозволяє управляти людським тілом за заздалегідь написаної комп'ютерної програми. Сфера застосування величезна - від розваг до реабілітації хворих після важких травм.

 Слабкі розряди впливають на певні групи м'язів і змушують пальці витягувати з струн потрібні звуки.

Ця система дозволяє управляти рухом рук іншої людини. Якщо натиснути клавішу під номером 8, то згинається великий палець. При натисканні клавіші під номером 10 реагують мізинець і безіменний. Для таких рухів досить електричного сигналу напругою від 17 до 40 вольт.

Яка напруга необхідно для того, щоб навчити людину грати на ударних або духових, науці поки не відомо. Струнні були визнані найменш ризикованими для експериментів.

"Під час гри виконавець може не знати, якими рухами слід перебирати струни. Досить тримати над ними руку, і, завдяки електросигнали, пальці самі будуть рухатися в заданому ритмі", - пояснює Емі Тамакі, науковий співробітник Токійського університету.

Перед початком гри необхідно синхронізувати рухову систему людини з комп'ютером. На моніторі видно, які центри піддаються м'яким ударам електричного струму. За словами професора Рекімото, найскладніше полягало в тому, щоб правильно розрахувати силу електричного імпульсу. При цьому вчений говорить, що підвищення виконавських навичок - не єдина потенційна сфера застосування цієї технології.

"Ми досліджуємо можливості більш глибокого взаємодії комп'ютера і людини. У даному випадку мова йде про використання технологій для підвищення фізичних здібностей людей. У майбутньому такі системи можна застосовувати не тільки на уроках музики, але також в оздоровчих цілях, у тому числі, при реабілітації після важких хвороб ", - говорить Дзюн Рекімото, професор Токійського університету.

Професор визнає: його винахід потребує доопрацювання, але розраховує, що до початку комерційного використання чекати залишилося недовго. Цією технологією вже всерйоз зацікавилася одна з провідних в Японії електротехнічних корпорацій.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация