Кривой Рог новости
Якість бензину перевірятимуть прямо на АЗС
20.08.2011 21:02 | Бизнес

Якість бензину перевірятимуть прямо на АЗС

Якість бензину на наших АЗС буде контролюватися більш жорстко: прем'єр Микола Азаров доручив вченим розробити вітчизняний прилад для експрес-контролю октанового числа палива та інших параметрів (вмісту сірки, бензолу). Також Кабмін виділив на закупівлю і забезпечення функціонування лабораторій з контролю якості нафтопродуктів 24 мільйони гривень.

Як роз'яснив нам експерт по паливу Владислав Бовсуновський, портативні прилади визначають октанове число, а от для сірки і бензолу потрібні пересувні лабораторії (одна пересувна коштує до 50 тисяч доларів, виходить, що на гроші Кабміну можна купити 60 лабораторій, що цілком достатньо для контролю всіх АЗС Україні - їх близько 7000). Зараз якість палива перевіряють в стаціонарних лабораторіях протягом доби, при цьому контролери з управління у справах захисту прав споживачів зобов'язані попередити про перевірку за 10 днів, так що користі в ній небагато. Тепер раптовими перевірками займеться держава.

А ось що стосується ціни "горючки", то експерти впевнені: до кінця серпня вона залишиться стабільною - 10-10,25 гривень / літр А-95. Причина - надлишок бензину. А у вересні можливий новий зростання через акцизу. Аналітик Олександр Сіренко (UPECO) говорить, що зростання цін може бути невеликим, а то і зовсім його не буде через те, що нафта в світі поступово дешевшає (за місяць подешевшала з 120 доларів до 105-106 доларів за барель). Прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко говорить, що акцизи, швидше за все, з вересня збільшаться, але подорожчання палива буде необгрунтованим: "Є розрахунки ціни експертної групи при Кабміні (9,85 гривень / літр А-95), учасники ринку повинні їх дотримуватися".

Добавить коментарий
Похожие новости
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация