Кривой Рог новости
Екстезі лікує від раку крові
21.08.2011 10:25 | Здоровье

Екстезі лікує від раку крові

Учені з Бірмінгемського університету (University of Birmingham) заявляють, що екстезі можна використовувати для лікування раку крові. За їхніми словами, модифікована форма "клубного" наркотику допомагає в боротьбі з лейкемією, лімфомою і мієлому, повідомляє The Daily Mail.

Близько шести років тому фахівці виявили, що ракові клітини за хімічним складом багато в чому схожі з деякими психотропними речовинами, які містяться в таблетках для зниження ваги, антидепресантах, амфетамінах і метілендіоксиметамфетамін (MDMA), відомих як екстезі. Команда вчених прийшла до висновку, що похідні від MDMA здатні швидко та ефективно знищувати ракові клітини.

"Це величезний крок на шляху до створення ліків від раку. Ми не хотіли б давати людям помилкову надію, але результати цього дослідження відкривають всі можливості для ефективного лікування в найближчі роки", - коментує Джон Гордон зі Школи імунології та інфекції при університеті.

"Перспектива зупинити рак крові за допомогою ліків, похідного від екстезі, здається захоплюючою", - відзначає доктор Девід Грант з Фонду досліджень лейкемії та лімфоми (charity Leukaemia and Lymphoma Research), який профінансував експеримент.

Адаптація модифікованого MDMA в медичних цілях вкрай складна. Встановлено, що необхідна для боротьби з недугою доза є смертельною для людини. У звіті, опублікованому в журналі Investigational New Drugs, Гордон написав, що зараз він спільно з колегами шукає шляхи, щоб допомогти молекулам екстезі проникнути в стінки ракових клітин безболісно для організму. Це дозволить значно зменшити необхідні для лікування дози.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация