Кривой Рог новости
Автоцивілка здорожчає з 18 вересня
22.08.2011 09:23 | Экономика

Автоцивілка здорожчає з 18 вересня

Менш ніж через місяць для українських водіїв подорожчають поліси обов'язкового страхування цивільної відповідальності перед третіми особами на випадок ДТП («автоцивілка»). З 18 вересня вступає в силу закон, який змінює порядок виплати страховки. Зокрема, водії отримають право самостійно, без виклику інспектора ДАІ, оформляти протокол про ДТП, в якому немає постраждалих (так званий європротокол). А це, за словами заступника гендиректора Моторного страхового бюро Івана Гумінського, збільшує кількість звернень і ризик шахрайства для отримання страхвиплат, що стало однією з причин підвищення вартості поліса.

В середньому він підвищиться на 10-12% (страховки КАСКО це не торкнеться). Наприклад, зараз найдешевший поліс на автомобіль з об'ємом двигуна до 1,6 л («Ланос», «Дачія-Логан», «Шевроле Авео», «Хюндай-Акцент») для водія-киянина зі стажем за кермом 3-10 років варто 760 грн., для автомобіля з об'ємом двигуна 1,61-2 л («Шкода Октавія», ВАЗ-21214) - 886 грн. Після 18 вересня доведеться платити понад 830 грн. і понад 1000 грн. відповідно, бо залишаться тільки поліси так званого 1-го типу і будуть введені нові коригуючі коефіцієнти вартості поліса (залежно від стажу водіння і місця реєстрації авто).

Нагадаємо, зараз є поліси трьох типів: 1-й - «один автомобіль - будь-який водій», 2-й - «один водій - будь-який автомобіль в даній категорії», наприклад, з обсягом двигуна до 1,6 л, 3-й - «один автомобіль - до 5 водіїв» (найдешевший). Як роз'яснив нам Гумінський, всі договори страхування, укладені по 17 вересня цього року, дійсні до закінчення терміну їх дії (від 15 днів до 1 року). А тому, на думку незалежного експерта страхового ринку Олени Машаро, водіям, у яких поліс 3-го типу (а таких більшість), вигідніше до 18 вересня переукласти договори на 1-й тип: тільки в цьому випадку вони зможуть заощадити і уникнути адмінвідповідальності ( штраф від 340 грн., позбавлення прав) при ДТП.

Але деякі компанії, які страхують автоцивілку, закликають своїх клієнтів купити поліс вже зараз, мовляв, вже з 1 вересня буде дорожче на 30%. Директор зі зв'язків з громадськістю страхкомпанії Олена Привалова каже, що це, швидше за все, бажання заробити на побоюваннях клієнта: «Поліси подорожчають лише з 18 вересня».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация