Кривой Рог новости
Відбулось урочисте відкриття квіткового годинника
23.08.2011 09:00 | Культура

Відбулось урочисте відкриття квіткового годинника

Вчора в парку Героїв, на проспекті Металургів, відбулося урочисте відкриття унікальних квіткового годинника. Квітковий годинник добре видно з проспекту Металургів, з площі Радянської та з вулиці XXII Партз'їзду.

На церемонії відкриття квіткового годинника був присутній голова Дніпропетровщини,  Олександр Вілкул. "Кривий Ріг - місто-трудівник, місто сильних і працелюбних людей сьогодні розвивається і демонструє всій Україні свій новий образ. Ці найбільші в світі квітковий годинник - один із символів нового Кривого Рогу - зеленого і квітучого міста, це символ нової Дніпропетровщини - регіону-лідера у праці і турботі про мешканців". - сказав губернатор. - "Сьогодні ці найбільші у світі квітковий годинник почали відлік нового часу, нової епохи Кривого Рогу і всієї Дніпропетровської області."

 Відкриття найбільших у світі квіткового годинника стало вже другим унікальним проектом, який реалізовано в місті. Нещодавно тут було відкрито комплекс світлодинамічних фонтанів.

"Головна мета, яку ми ставили і ставимо перед собою, це не досягнення якихось рекордів. Зводячи подібні об'єкти, будуючи фонтани і зони відпочинку, реконструюючи вулиці і проспекти міста, ми робимо все можливе, щоб зробити життя криворіжців максимально комфортною і затишною. Ми плануємо зробити так, щоб Кривий Ріг славився не тільки своїми підприємствами-гігантами, досягненнями металургів, гірників, науковців, а й став комфортним, упорядкованим, по-справжньому європейським містом". - підкреслив Юрій Вілкул під час урочистої церемонії відкриття.

Під час відкриття квіткового годинника міський голова Юрій Вілкул вручив почесні нагороди працівникам, які в найкоротші терміни звели настільки унікальний об'єкт. А архієпископ Криворізький і Нікопольський Єфрем провів церемонії освячення цієї споруди.
 
Слід зазначити, що квітковий годинник - спорудження незвичайної архітектури та краси. Діаметр циферблата - 22 метри, довжина хвилинної стрілки до 12 метрів. Для виготовлення годинника використані понад 22 тисяч квітів шести видів - колеус, цинерарія, сеткреазія, бегонія, петунія двох видів. Хід стрілки забезпечує годинниковий механізм, розташований під будівлею. Днем кожну годину буде супроводжуватися мелодійним дзвоном, а вночі годинник буде підсвічуватися. Крім того, в будівлі під годинником розташується філія Криворізького історико-краєзнавчого музею.

Також  міська влада планує подати заявку на занесення криворізьких квіткового годинника в книгу рекордів Гіннеса.

Нагадаємо, що фінансування будівництва взяла на себе компанія «Метінвест». В результаті цей унікальний об'єкт був збудований в рекордно короткий термін, за три місяці.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация