Кривой Рог новости
У дніпропетровському храмі Іоанна Предтечі дзвонами, кероватиме комп'ютер
25.08.2011 09:44 | Культура

У дніпропетровському храмі Іоанна Предтечі дзвонами, кероватиме комп'ютер

У дніпропетровському храмі Іоанна Предтечі, який обіцяє стати однією з найбільших пам'яток міста, освятили 16 дзвонів, керованих за допомогою комп'ютера. Міський голова Іван Куліченко, повного комплекту дзвонів з автоматичним дзвоном досі не мала жодна церква в країні.

"Храм Іоанна Предтечі - унікальний у своєму роді пам'ятник. Це другий в православ'ї та перший в Україні приклад церкви, купол якої вінчає скульптура. А тепер тут ще вперше будуть встановлені дзвони з музикою", - розповів мер.

Перший раз почути дзвіниці переливи церкви на Набережній городяни зможуть напередодні Дня міста, 9 вересня. Рівно о 21.00 над плещуться поруч з храмом Дніпром пролунає пробний дзвін.

"Спочатку прозвучить мелодія першого рядка пісні" Дніпропетровськ - мій рідний дім ", потім просто дзвін і далі - мелодії молитов. Все це по часу займе 2,5 хвилини", - повідомив Куліченко.

Поки точно невідомо, коли після "проби пера" дзвони зазвучать знову, адже все залежить від того, як скоро буде добудований храм, а також упорядкована майданчик навколо нього.

"Роботи ведуться, але все залежить від пожертвувань і Божої волі. Зараз складно сказати, коли будівництво закінчиться", - зазначив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Надалі ж дзвін лунатиме кілька разів на день. Зараз ще точно не вирішено, які мелодії в яку годину будуть грати, але вже ясно, що кожного вечора о 21:00 тут будуть звучати переливи, що починаються мелодією неофіційного гімну Дніпропетровська.

Слід зауважити, що 16 дзвонів, найбільший з яких важить 100 кг, відливали в Воронежі спеціальним чином, щоб вони могли грати кілька заздалегідь запрограмованих мелодій. На думку митрополита Іринея, комп'ютерні технології дозволять виконувати мелодії чітко і без помилок, які часом можуть допускати дзвонарі.

"Але в ці дзвони зможуть вільно і дзвонарі дзвонити. Наприклад, у Великдень дозволяється телефонувати весь день, і жодна техніка не витримає такої напруги. Тому в Світле Воскресіння ми відключатиме автоматичний режим", - розповів Владика.

Ще однією окрасою церкви стануть її надзвичайно-гарні двері.

"На ніч храм буде, звичайно ж, закриватися, і якщо загуляли перехожі захочуть подивитися на неї, то вони зможуть насолодитися прекрасними малюнками на дверях собору. Двері прикрасять зображення всіх відомих в світі ікон і скульптур, що зображують Іоана Хрестителя. Зараз архітектор уже працює над створенням цих дверей ", - розповів Іван Куліченко.

Найближчим часом мер Іван Куліченко звернеться до міськради з пропозицією перейменувати частину вул. Миронова, що виходить до храму Іоанна Предтечі, на вул. Йордан. "У Катеринославі Йордану виходила якраз до місця, де зараз стоїть храм. Зараз цієї вулиці немає, на її місці стоять будівлі. Але щороку в Хрещення по вул. Миронова йде сюди хресний хід, і було б здорово, щоб вона стала носити це історичну назву ", - поділився своїми роздумами мер.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация