Кривой Рог новости
Синоптики прогнозують: бабине літо в цьому році не прийде!
26.08.2011 09:23 | Экология

Синоптики прогнозують: бабине літо в цьому році не прийде!

До кінця літа за календарем ще 5 днів, які, до речі, будуть теплими (+24-28 і вище, залежно від регіону) і сонячними, а синоптики вже підготували прогноз на осінь. Вона прийде в традиційні терміни, хоча очікується не дуже холодною, але, на жаль, більш мокрою, ніж зазвичай: за даними Гідрометцентру, кількість опадів перевищить норму на 30-50% (дні, коли можуть пройти дощі і випасти сніг, - див. інфографіку ). Головний синоптик країни Микола Кульбіда каже, що 1 вересня буде похмурим, а подекуди й з дощем, але теплим - до +20, та й взагалі погода першого місяця осені очікується мінливою, з кількома періодами традиційних, але коротких, на 1-2 дня, похолодань. Справжня холодна осінь, коли зверху ллє, середньодобова температура нижче +8 і без опалення в будинку вже не зігрітися, прийде до нас після 15 жовтня. Листопад, за прогнозами Гідрометцентру, буде холодним, в третій декаді вдарять перші морози.

Народні синоптики дають схожі, але більш докладні прогнози. Так дніпропетровець Віктор Некрасов обіцяє тепло до 20 вересня, дощі після 20-го, відсутність бабиного літа в жовтні і нічні заморозки вже на Покрову (14 жовтня. - Авт.), Плюс 22-24 жовтня - дощ з мокрим снігом. А в листопаді і того гірше - холодні вітри весь місяць, дощі 5-12-го, з 9-го по 12-е до них ще й заморозки (здрастуй, ожеледь!), Сніг 21-27-го.

Інший народний прогнозист Леонід Горбань розповів нам, що погода порадує теплом ще приблизно місяць - до 23 вересня, далі настане справжня осінь, а після 25-го листопада може випасти сніг. «Вересень чекаємо сонячний, але не теплий, в Криму, до речі, може не бути в цьому році оксамитового сезону, після 7 вересня точно, навіть на ПБК задощить, - прогнозує Горбань. - Жовтень до половини місяця - в нормі, але друга його половина більш холодна і дощова, ніж зазвичай. Листопада чекаємо середній по температур і опадів, адже сніг нерідко випадає і на початку цього місяця ».

Синоптики поліпшили свій прогноз на врожайність зернових з 44,5-45 млн тонн до 46-47 млн ​​т через те, що липневі дощі та тепла погода сприятливо вплинули на зростання кукурудзи. Про це заявив вчора глава Укргідрометцентру Микола Кульбіда. Проте до очікувань Мінагрополітики це не дотягує. Міністерство очікує, що в Україні зберуть 50 млн т зернових. При цьому Кульбіда зазначає: полуторне норма дощів у вересні та жовтні забезпечить нормальні умови для сівби озимих культур та їх початкового росту. Особливо це актуально на півдні країни, де верхній шар грунту на полях майже висох. В аграрному міністерстві поки як і раніше розраховують зібрати 50 млн т зернових і зернобобових. Українські аналітики аграрного бізнесу також оцінюють майбутній урожай зернових в Україну не вище 45-46 млн т, а FAO (продсельхозорганізація при ООН) навіть 44 млн т.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация