Кривой Рог новости
Що робити, якщо дитина не хоче навчатись?
26.08.2011 09:58 | Образование

Що робити, якщо дитина не хоче навчатись?

Дніпропетровською філією Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна було проведено круглий стіл на цю животрепетну тему. Корисні поради батькам напередодні початку навчального року давали провідні експерти-психологи Дніпропетровщини.

Так, психолог і коуч Олександр Казарін вважає, що якщо психічно здорова дитина не хоче вчитися, це пов'язано з проблемами мотивації. «Батьки частіше використовують зовнішню мотивацію: заохочення і покарання. Це важливо, однак більш ефективна внутрішня мотивація - дитині самій має бути цікаво вчитися ", - зазначив він.

Для цього батьки самі повинні безперервно підвищувати рівень своєї освіти, постійно особистісно зростати. "Також дуже важливо вивчати індивідуальні особливості своєї дитини і виставляти йому посильні вимоги. Ще одна проблема сучасного суспільства - батьки мало спілкуються зі своїми дітьми. Дуже важливо разом читати, дивитися фільми, обговорювати теми, що цікавлять як батьків, так і дітей. Діти як губка вбирають досвід батьків. Вони говорять як ми, одягаються як ми, поводяться, як ми », - сказав Казарін.

На думку засновника психологічної служби «Вибір» Івана Ситника, часто батьки самі відбивають у дитини бажання вчитися, намагаючись реалізувати через нього свої власні нездійснені мрії. «Дітям дуже важлива емоційна підтримка і захист батьків. Школа - це перший контакт дитини з державою, тому для майбутньої соціалізації дуже важливо, щоб дитина прийняв і дотримувався шкільні правила та норми », - сказав він.

А психолог Наталія Валедова впевнена, що до школи потрібно готуватися, але не так, як це розуміють прихильники раннього розвитку.

«Вкладаючи в голову дошкільника велику кількість знань, батьки створюють ситуацію, за якої розвиток емоційно-вольової сфери не встигає за інтелектом. Прийшовши в школу, такий підготовлений дитина, буде нудьгувати, крім того, він може відчути себе вище своїх однолітків, що створить проблеми в процесі адаптації до шкільного колективу. З іншого боку, діти, якими мало займаються, мають недостатньо знань про світ. Це також може привести до проблем у навчанні. Під знаннями я розумію не вміння читати і писати, цього дитину навчать у школі, а досвід лазіння по деревах, плескання в калюжах, катання на велосипеді і т.д. », - сказала вона.

Добавить коментарий
Похожие новости
Студентські стипендії зростуть
29.08.2012 16:06 | Образование
Студентські стипендії зростуть
Кіровоградські кадети
29.08.2012 15:57 | Образование
Кіровоградські кадети
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация