Кривой Рог новости
Унікальний квітковий годинник відкрито в Кривому Розі
27.08.2011 11:10 | Культура

Унікальний квітковий годинник відкрито в Кривому Розі

У Криворізькому парку Героїв було відкрито найбільший квітковий годинник у світі. Незвичайна архітектурна споруда має циферблат з діаметром 22 метри, довжина хвилинної стрілки — близько 12 метрів. На циферблаті годинника висаджено 22 тисячі квітів 6-ти видів, — йдеться у прес-релізі прес-служби Дніпропетровської обласної адміністрації. Удень кожна година буде супроводжуватися мелодійним дзвоном, а вночі годинник буде підсвічуватися.

В основі композиції годинника на темно-зеленому полі розташовано герб Кривого Рогу. Квіткова композиція, яка вистилає «дно» годинника, — інтерпретація квітки гігантських розмірів. Темна зелень стриженого чагарнику відтіняє оранжеві й білі «сектори» квітів, жовті квіти, висаджені у вигляді кільця, обрамляють герб. Завершують композицію годинника ажурні об’ємні стрілки у вигляді світлових коробів. У технічному рішенні стрілок застосовано оригінальне інженерне нововведення — вони мають опори на своїх кінцях, які під час руху стрілки переміщуються по монорельсу.

У церемонії відкриття годинника взяв участь голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр ВІЛКУЛ. «Сьогодні найбільший у світі квітковий годинник почав відлік нового часу, нової епохи Кривого Рогу і всієї Дніпропетровської області», — зазначив він у своєму виступі під час урочистостей. Він назвав відкриття найбільшого в світі квіткового годинника «історичною подією», та зауважив, що в останні роки у Кривому Розі стає все більше святкових подій: «Містом керують з турботою і любов'ю, і воно стає кращим на очах».

Як зазначає прес-служби Дніпропетровської обласної адміністрації, унікальний квітковий годинник діаметром 22 метри створено в рамках реалізації програми «Місто без околиць». А власне будівництво квіткового годинника здійснено в рамках соціального партнерства з компанією «Метінвест».

"Вестник Кривбасса"  Юрій Містюк

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация