Кривой Рог новости
Від безладу в парку на 44 кварталі відволікають новою аркою на вході
27.08.2011 11:57 | Экология

Від безладу в парку на 44 кварталі відволікають новою аркою на вході

Напередодні річниці Незалежності в нашому місті відбулося відкриття гігантської клумби з годинниковим механізмом. Для розташування цього квіткового годинника у Парку героїв біля міськвиконкому було споруджено штучний бетонний схил, для розміщення якого під ніж пішло кілька десятків дерев. Представники влади вже заявляють, що це бетонно-квіткове диво заслуговує на те, аби бути внесеним у Книгу рекордів Гіннеса, і вони неодмінно про це клопотатимуть. Водночас парк імені 50-річчя Радянської України на 44-му кварталі, попри споруджену до свята вхідну арку до нього, являє собою справжнє кладовище дерев…

Причинами глибокої занедбаності цього парку площею 428000 квадратних метрів «Вісник» поцікавився під час недавньої прес-конференції заступника міського голови Григорія ВЕРБИЦЬКОГО. Нас цікавило, хто є балансоутримувачем парку та чому, власне, він не утримується. Чи, може, існує невідомий широкій громадськості стратегічний план зрівняти його з землею?

— Я думаю, ви давненько там не були, — зробив сміливу заяву Григорій Вербицький. — Бо якщо ви були буквально недавно, то бачили, що там ведуться роботи по реконструкції входу в парк із боку вулиці. В минулому і позаминулому році досить значні роботи виконано по обладнанню пляжу й інфраструктури, яка до нього прилягає. Треба подивитися, скільки багато там змінилося. Тобто, є певні зрушення — і ця робота буде продовжуватись у майбутні роки щодо приведення, мабуть, найбільшого парку в місті до нормального стану. А яка різниця, хто балансоутримувач? Себто звідкіля гроші брати, щоб його утримувати? На сьогоднішній день центральну частину парку і пляж фінансує ЦГЗК, роботи по реконструкції стадіону буде фінансувати «Суха Балка». На утримання парку використовуються також бюджетні гроші, в тому числі на утримання стели, де покладаються квіти, Вічний вогонь палає і проходять масові заходи. Також беруть участь у фінансуванні інші підприємства району. Тобто, там є декілька джерел фінансування, за які утримується парк та ведуться роботи, — продемонстрував хазяйновитість віце-мер.

Та мова не про стадіон і не про інфраструктуру на березі річки. А саме про парк, через вкрай занедбану територію якого криворіжці й мусять ходити на так званий в народі «вілкулівський» пляж. Буквально за огорожею — «маленький Париж», так якийсь жартівник назвав кільце 44-го кварталу та вулицю Мусоргського після того, як там запустили фонтан, розфарбували фасади і навішали на дерева ілюмінацій. А всередині огорожі — справжнє кладовище дерев. Природні декорації для фільму жахів.

Хоча утримання парку, на наш хлопський розум, це і є перш за все догляд за зеленими насадженнями. І в парку 50-річчя Радянської України їх стан більш красномовніший, аніж пан Вербицький. Дерева повністю або наполовину сухі, всюди валяється обламане вітром гілля. Крони, що давно не знали обрізки, хаотично розрослися. Молода неконтрольована поросль утворила непролазні хащі. Бур’яни висотою з людський ріст. Тротуари розбиті вщент. Вічний вогонь, про який натхненно говорив Григорій Вербицький, загашено. Чаша фонтану мертва. Лавочок, якщо не брати до уваги кількох у безпосередньому наближенні до колишнього Палацу культури імені Богдана Хмельницького, нема. Смітниць також. Всюди нашарування відходів, накопичених упродовж років. І таке — під носом у бравих партійців-регіоналів, що базуються поряд, у Палаці «Овація» на 44-му, і дуже люблять влаштовувати чисті четверги.

Лампочки, там, де, звісно, ще залишились плафони і вціліли бетонні опори, востаннє світилися, схоже, ще за радянської України. Можливо, саме тоді востаннє у цьому парку був і Григорій Вербицький. Але хто заборонить йому думати, що це було вчора?

"Вестник Кривбасса"  Наталія Шишка

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация