Кривой Рог новости
На українському ринку золото впало в ціні
27.08.2011 12:16 | Экономика

На українському ринку золото впало в ціні

Золото за цей тиждень впала з 1917 доларів за унцію (31,1 г) до 1716 доларів в четвер. Вчора воно трохи відіграло (піднялося до 1789 доларів), але назад так і не повернулося.

На думку заступника голови правління банку «Фінанси і кредит" Ігоря Львова, зниження ціни було викликано очікуванням стабілізації фінансових ринків, насамперед США, а також спекулятивної складової. Але оскільки зберігається занепокоєння інвесторів з приводу уповільнення зростання світової економіки і посилення боргової кризи в єврозоні, ціна на цей метал знову піде вгору. «Центробанки деяких країн зараз хочуть фізично перевести золото в готівку, заводи з виробництва золотих злитків приймають заявки від банків лише на середину вересня, - говорить Львов. - У найближчій перспективі золото буде самим надійним і тому набагато більш привабливим, ніж будь-які інші інвестиції, оскільки проблеми у світовій економіці тривають. Ми очікуємо на кінець року ціну 2000 доларів за унцію золота. Попит буде рости, а пропозиція скорочуватися, тому що виснажуються запаси діючих золотих родовищ, а нових не видно ». Також Львів прогнозує, що до кінця року подорожчає і срібло - з нинішніх 41 доларів за унцію до 50 доларів.

На думку незалежного експерта Еріка Наймана, золото подешевшало майже на 10% через попереднього занадто швидкого зростання: «Інвестори, які вкладали гроші в золото, ставлячи на підвищення ціни в короткостроковій і середньостроковій перспективі, вирішили зафіксувати прибуток і скинули на ринок свої запаси, це і викликало обвал. Але загальна тенденція - до зростання, хоча і більш плавного: до кінця року до 2000 доларів за унцію, а в 2012-м - поступово максимум до 2500 доларів ».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация