Кривой Рог новости
Раніше Марс замерзав
29.08.2011 16:40 | Технологии

Раніше Марс замерзав

Марс не був ні холодним і сухим, ні теплим і вологим, вважають астробіолог Альберто Файр з Інституту SETI і Дослідницького центру НАСА ім. Еймса (США) і його колеги, пише Space.Com.

Експерти задалися питанням, чому в стародавній корі північних марсіанських низовин менше шаруватих силікатів в порівнянні з корою південних низовин аналогічного віку. При цьому фахівці тримали в голові, що ці мінерали поширені у морських відкладеннях на Землі.

Кліматичні і геохімічні моделі дослідників показали, що, якщо північний океан на Марсі існував, він був близький до замерзання. Крім того, особливості геології, що нагадують земні морени, навколо передбачуваного океанського басейну вказують на наявність великих льодовиків. Температури, близькі до негативних, і великі льодовики повинні були перешкодити шаруватим силікатів сформуватися в північних низовинах.

Г-н Файр пояснює, що зацікавився марсіанської історією у зв'язку з протиріччями між двома найбільш добре розробленими гіпотезами. Одна говорить, що Червона планета була холодною і сухою, а сліди наявності рідкої води - це результати потеплінь, обмежених у просторі і часі. Інша стверджує, що на Марсі дуже довго існували повноцінні водойми і опади.

Дослідник звернув увагу на те, що геологічні свідчення вказують на велику кількість рідкої води на Марсі, а кліматичні моделі дивуються, звідки на планеті міг взятися теплий клімат. Нова гіпотеза - спроба знайти «золоту середину».

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация