Кривой Рог новости
Криворізькі мешканці квартир змінюють ЖКХ на ОСББ
30.08.2011 09:21 | Общество

Криворізькі мешканці квартир змінюють ЖКХ на ОСББ

У Кривому Розі повним ходом йде реалізація ідеї об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (україномовна абревіатура - ОСББ). Саме ОСББ може стати єдиним виходом з порочного кола «житель-ЖЕК, ЖЕК-житель» запевняють експерти. Кривий Ріг на сьогодні самий перший з українських міст за кількістю боргів за житлово-комунальні послуги. Криворіжці не хочуть платити за компослуги, мотивуючи це тим, що мовляв, «нічого не роблять», а ЖЕКи, у свою чергу апелюють «городяни не платять, і відповідно немає коштів для надання їм послуг». Ось і виходить безвихідна ситуація, вихід з якої давно вже знайшли наші європейські сусіди. От і наші влада хоче, щоб кожен українець розумів, за що платить, кому платить і як платить. Проблеми-то бувають різні: порив каналізації, порив труби водопроводу, руйнування фундаменту частини будинку, поломка теплоцентралей і т.д. І це ще далеко не весь список технічних негараздів чекають багатоквартирні будинки.

ОСББ - це відчутний крок до зменшення тарифів. А точніше сказати - до зведення до мінімуму витрат шляхом переходу на енергозберігаючі технології. До того ж не потрібно платити ПДВ - це вже 20% економії.

Ставши членом ОСББ кожен житель будинку не тільки буде притягнутий до участі у вирішенні благоустрою будинку та прибудинкової території, повного самообслуговування і самофінансування, але й самостійно буде визначати розмір внесків на утримання будинку, здійснювати контроль за надходження коштів та їх використанням. Словом стане повноправним господарем свого житла. А ось противники реформування ЖКГ, називають ОСББ спробою влади ухилитися від проблем виконання капітальних ремонтів житла і всього, що з цим пов'язано. Ось тільки позиція скептиків виглядає зовсім безпідставно, і всі ці здогадки розбиваються об законодавство. Адже кошти на перший капітальний ремонт після створення ОСББ виділяються з місцевого та державного бюджетів. Уже кілька років існує державна програма, яка стимулює створення ОСББ. Всіляко заохочувати і підтримувати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків готові і в Кривому Розі. Цього року вперше на створення нових ОСББ у міському бюджеті закладено 17,6 млн. гривень. Також чимала сума виділена на ремонт ліфтів саме в ОСББ. А на останній прес-конференції міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул зазначив, що додатково на капітальні ремонти таких будинків виділено ще 4,2 млн. гривень.

Слава «злісного неплатника» Кривому Рогу ні до чого, та і виходити з порочного кола «житель-ЖЕК, ЖЕК-житель» потрібно. Але якщо для ЖЕКу майбутнє виглядає дуже туманним, так як їх утримувати державі стає з кожним роком все більше збитково, то ОСББ, поза всяких сумнівів, чекає стрімкий розвиток.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация