Кривой Рог новости
У Криму зафіксовано шість випадків дирофіляріозу
30.08.2011 10:03 | Здоровье

У Криму зафіксовано шість випадків дирофіляріозу

Про вторгненні цих паразитів фахівці розповідають без особливих емоцій, але коли «про хробаків в голові» дізнаються прості обивателі, їх спочатку пересмикує від огиди, а потім охоплює жах, адже таке може трапитися з кожним! У Криму зафіксовано шість випадків дирофіляріозу: по два в Сімферополі, в Євпаторії і Саках.

Важковимовним назву з латині перекладається як «зла нитка» і позначає хвороба, яка передається через кров після укусу комара, підхопив «заразу» у собаки. Безпосередньо від собак до людини, і від людини до людини дирофілярій не передається. З моменту укусу комаром до появи перших ознак захворювання, які починають турбувати людину, проходить від одного місяця до 2-3 років. Дирофілярій - це гельмінт, схожий на довгу білу нитку. Але, як нам пояснили в СЕС, на щастя, цей черв'як не розмножується в організмі людини. Укуси комарів, як правило, відбуваються у відкриті частини тіла, це руки, ноги, обличчя. Там і починає рости гельмінт, локалізуючи в підшкірно-жирової клітковини. При зростанні гельмінт пересувається, і тут у людини починають з'являтися відчуття, що під шкірою хтось повзає.

Як розповіла заввідділу паразитології сімферопольської СЕС Ірина Черниш, часто заразилися люди, не здогадуючись про те, що вони хворіють саме дирофіляріозом, звертаються спочатку до психолога! «Уявляєте, як він їх турбує?» - Каже Ірина Леонідівна. Гельмінт може вирости до 19 см, і коли знаходить місце, яке йому «подобається», він покривається капсулою. У людини в цьому місці утворюється пухлина. Саме на цьому етапі хворі і приходять до хірурга. Варто зазначити, що лікування в цьому випадку тільки хірургічне - розрізають і витягають гельмінта ».

Одна з потерпілих, 25-річна Олена, поділилася своїми відчуттями: «Це жахливо гидко, відчуття огидні. Постійно хворіла голова. Мені особливо «пощастило», у мене він був в оці. Лікарі видалили його, але мені і потім здавалося, що у  мене в голові щось ворушиться ». За словами фахівців, зростання захворювання дирофіляріозом (за останні 15 років по Україні 31 раз) пов'язаний зі збільшенням числа бездомних собак і погіршенням санітарних умов - в підвалах багатоповерхівок постійна сирість, а це ідеальне середовище для виплоду комарів. Важлива обставина для розвитку процесу і температурний режим. Для того щоб комар став заразним, температура повітря вдень і вночі протягом 10 днів не повинна опускатися нижче + 26 ° С. Саме висока температура сприяє розвитку личинок дирофілярій в комарів. Комарі кусали собак, а потім нас і раніше, але порятунком була нічна прохолода.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация