Кривой Рог новости
До кінця року Дніпропетровщина буде забезпечена амбулаторіями сімейної медицини
31.08.2011 16:43 | Власть

До кінця року Дніпропетровщина буде забезпечена амбулаторіями сімейної медицини

Зараз в області працює 229 закладів сімейної медицини. Згідно з проектом модернізації охорони здоров'я в Дніпропетровській області до кінця цього року медичну допомогу надаватимуть вже 379 амбулаторій сімейної медицини. Розгалужена мережа медичних закладів первинної допомоги забезпечить рівний доступ населення до якісних медичних послуг.

Амбулаторії сімейної медицини будуть створені на базі дільничних лікарень, поліклінік, сільських лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. При цьому медичні установи будуть продовжувати надавати медичну допомогу як зазвичай.

В амбулаторіях працюватимуть сімейні лікарі. У разі нестачі або відсутності лікарів загальної практики (сімейних лікарів), медичну допомогу населенню буде надавати група лікарів - терапевт, педіатр та гінеколог. Така спільна організація обслуговування населення дозволить лікарям консультувати один одного і спостерігати не окремі захворювання, а пацієнта і його сім'ю в цілому, своєчасно виявляти захворювання і при необхідності направляти пацієнтів на вторинний рівень надання медичної допомоги - до лікарів вузького профілю (наприклад, травматолога або нейрохірурга) і в стаціонари.

Важливо зрозуміти, що сімейний лікар ні в якому разі не замінює лікарів вузького профілю - хірурга, офтальмолога, отоларинголога, невропатолога та інших. Вони будуть продовжувати надавати спеціалізовану (вторинну) допомогу населенню в консультативно-діагностичних центрах, які будуть створюватися на базі поліклінік.

Після проведених необхідних обстежень та консультацій на вторинному рівні пацієнт буде продовжувати лікування під наглядом свого сімейного лікаря. Таке лікування буде призначено з урахуванням інших захворювань пацієнта, сумісності лікарських засобів, протипоказань до тих чи інших медикаментів та процедур.

Завдяки інформаційній кампанії, яка супроводжує модернізацію медичної галузі області, кожен житель Дніпропетровщини буде знати свого лікаря і при необхідності зможе до нього звернутися.

Добавить коментарий
Войти через:
Логин
Пароль
Забыли пароль? | Регистрация